DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

KM papildina iespējas sniegt atbalstu Covid-19 ietekmētajiem mākslas, izklaides un atpūtas nozaru komersantiem

Ministru kabineta sēdē 10. maijā apstiprināti Kultūras ministrijas (KM) sagatavotie grozījumi noteikumos par atbalstu mākslas, izklaides un atpūtas nozaru komersantiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība. Tādējādi tiek precizēta piešķiršanas kārtība atbalstam, kuru administrē AS finanšu institūcija “Altum”.

Atbalsta programmas ietvaros atmaksātais finansējums līdz 20% apmērā no programmas kopējā finansējuma jeb apjomā līdz 1,2 miljoniem eiro tiks novirzīts, lai turpinātu grantu un aizdevumu izsniegšanu projektu pieteicējiem, tādējādi būs iespējams atbalstīt vēl vairākus projektu pieteikumus. “Altum” pieteikumus pieņems, līdz atmaksātais finansējums tiks izsmelts. Tāpat būtiski, ka līgumiem par atbalsta saņemšanu jābūt noslēgtiem līdz programmas termiņa beigām - šā gada 30. jūnijam.

Šāds risinājums nepieciešams, jo samazinoties saslimstībai ar Covid-19, tikai no š.g. 1. aprīļa atcelti līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi un novērojama aktīva mākslas, izklaides un atpūtas nozaru komersantu pieteikumu iesniegšana sabiedrības „Altum” izsludinātajai atbalsta programmai. Projektu pieteikumos vidējais pieprasītā atbalsta apmērs ir 123 086 eiro. Š.g. 29. martā apstiprināti grozījumi noteikumos, pagarinot programmas termiņu līdz š.g. 30. jūnijam. Ņemot vērā kultūras norišu nozares specifiku, tās sezonalitāti, atbalsta trūkums pašreizējā situācijā varētu nopietni ietekmēt daudzu ekonomiski dzīvotspējīgu uzņēmumu un to darbinieku ekonomisko situāciju, radot ilglaicīgākas sekas, apdraudot uzņēmumu pastāvēšanu.

Pašreizējos apstākļos, neskatoties uz „Altum” nodrošinātajām kredītu garantijām, komercbankas objektīvi daļai saimnieciskās darbības veicēju nevar izsniegt apgrozāmo līdzekļu aizdevumus, piešķirt vai pagarināt kredītlīnijas. Tāpēc šī finanšu instrumenta mērķis ir stimulēt iespējami ātru Latvijā reģistrētas uzņēmējdarbības veicēju ar pamatdarbību – kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi (rīkotājs, dalībnieks, mākslinieks) ilgtermiņa finansiālo dzīvotspēju, tostarp palielinot ienākumu gūšanas iespējas, attiecīgi atjaunot nomaksāto nodokļu apjomu un mazinot Covid-19 ierobežojumu dēļ radītos finansiālos zaudējumus.

Kā jau KM iepriekš informējusi, atbalsta programma sagatavota, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības apturēšanas nolūkos ieviesto ierobežojumu  negatīvo ietekmi uz mākslas, izklaides un atpūtas nozaru uzņēmumiem. Atbalstu aizdevumu un grantu veidā piešķir sabiedrība „Altum”, un tas tiek īstenots no valsts budžeta. Līdz šim programmas ietvaros ir sniegts atbalsts 38 komersantu projektu pieteikumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU