DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

PTAC aicina ievērot Latvijas valsts karoga likumā noteiktās prasības

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atgādina, ka ražotajiem, izplatītājiem un pārdevējiem jānodrošina, lai ikvienam pircējam tiktu piedāvāti normatīvo aktu prasībām atbilstoši Latvijas valsts karogi un Latvijas valsts karoga vimpeļi. To izgatavošanas prasības noteiktas Ministru kabineta 2010. gada 27. aprīļa noteikumos Nr. 405 "Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi" (Noteikumi). Karoga izgatavošanā jāievēro konkrēti tehniskie raksturlielumi, piemēram, prasības karoga auduma īpašībām – auduma virsmas blīvumam un biezumam, auduma krāsojuma noturībai pret berzi un gaismu. Būtiski, lai gan Latvijas valsts karoga, gan Latvijas valsts karoga vimpeļa karmīnsarkanā auduma krāsa atbilstu noteiktam krāsas kodam.

PTAC jau kopš 2019. gada veic no auduma izgatavoto Latvijas valsts karogu un Latvijas valsts karoga vimpeļu auduma īpašību un krāsu kodu atbilstības uzraudzību noteiktajām prasībām. Gadījumos, kad radušās pamatotas aizdomas par karoga neatbilstību Noteikumu prasībām, tiek veikta arī karoga auduma testēšana, lai prasībām neatbilstošie karogi vairs nenonāktu pie pircējiem.

Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumos ir noteiktas prasības materiālam un precīzi krāsu kodi, kas jāievēro, izgatavojot Latvijas valsts karogu vai Latvijas valsts karoga vimpeli, un jebkuram to ražotājam šie noteikumi ir jāievēro. To ievērošana nodrošinās, ka pircēja iegādātais auduma karogs būs gana stiprs un izturīgs, tā krāsojums būs tīrs, pietiekami noturīgs pret berzi un gaismu, un ikviens varēs būt lepns par šo Latvijas valsts simbolu.

PTAC aicina komersantus ievērot Noteikumos noteiktās prasības, savukārt pircējus lūdz situācijās, kad karogs vai vimpelis acīmredzami neatbilst, piemēram, noteiktajām krāsām vai tā materiāls noteiktajām īpašībām, vai arī nav ievērota sarkanbaltsarkano svītru attiecība 2:1:2 un karoga platuma un garuma attiecība 1:2, par to vispirms informēt preces pārdevēju. Šādu Latvijas valsts simbolu PTAC iesaka nepirkt, lai svētku prieks pēc neilga laika nepārvēstos sarūgtinājumā par saplīsušu, izbalojušu vai citādi neatbilstošu karogu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU