DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Baltijas valstu premjeri aicina Eiropas Komisiju uzsākt sarunas ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem par elastīgākiem piegāžu nosacījumiem

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) un Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) šodien, 29. aprīlī, ir vērsušies ar kopīgu vēstuli pie Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas (Ursula von der Leyen) ar aicinājumu uzsākt sarunas ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem par elastīgākiem piegāžu nosacījumiem.

Baltijas valstu premjerministri vēstulē atzinīgi novērtē Eiropas Komisijas un personiski U. fon der Leienas paveikto, lai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis saņemtu Covid-19 vakcīnas un varētu īstenot efektīvas vakcinācijas kampaņas.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjeri kopīgajā vēstulē norāda, ka šobrīd dalībvalstis saskaras ar jauniem izaicinājumiem, ko rada Covid-19 vakcīnu pārprodukcija. Vakcīnu piegādes uz dalībvalstīm turpinās, neskatoties uz pieprasījuma samazināšanos, turklāt aizvien biežāk ir gadījumi, kad tiek piegādātas vakcīnas ar īsākiem derīguma termiņiem.

Ņemot vērā, ka Eiropas Komisija ES dalībvalstu vārdā noslēdza piegāžu līgumus ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem, Baltijas valstu premjerministri aicina Eiropas Komisiju sadarbībā ar ES dalībvalstīm uzsākt sarunas ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem par vakcīnu piegāžu nosacījumu maiņu.

Baltijas valstu premjerministri aicina arī Eiropas Komisiju aktīvāk iesaistīties dalībvalstu vakcīnu ziedošanas centienu koordinācijā, ņemot vērā Eiropas Ārējās darbības dienesta iespējas. Tāpat Eiropas Komisijai būtu jāstiprina sadarbība ar globālo vakcīnu aliansi GAVI, lai atbalstītu dalībvalstu centienus vakcīnu ziedošanā COVAX mehānismā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU