DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lai saņemtu EK atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem ar pieļaujamo masu līdz 3,5 tonnām, pārvadātājiem jāidentificē transportlīdzekļi un to sastāvi

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos turpmāk pārvadātājiem, saņemot Eiropas kopienas atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem, kuru pieļaujamā pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, būs jāidentificē kravas transportlīdzekļi vai to sastāvi, lai varētu piemērot samazinātās finansiālās prasības. Vienlaikus ir precizēts, kādi dokumenti jāiesniedz transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai gadījumā, ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem. Tāpat, ja kravas transportlīdzekļa vadīšanai pietiek ar B kategorijas vadītāja apliecību, transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai vairs nav jāiesniedz dokuments, kas apliecina 95. koda iegūšanu.

Lai Autotransporta direkcija varētu pārliecināties par pārvadātāja finansiālā stāvokļa atbilstību, piemērot samazinātās finansiālās prasības un izsniegt pareizi noformētu Eiropas Kopienas atļaujas kopiju, turpmāk pārvadātājam iesniegumā būs jānorāda informācija par transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. Eiropas Kopienas atļaujas kopijā par to tiks veikta atbilstoša atzīme. Ja, apvienojot transportlīdzekli ar piekabi vai puspiekabi, transportlīdzekļa sastāva pilnā masa pārsniedz 3,5 tonnas, samazinātās finansiālās prasības piemērot nevar.

Turpmāk transportlīdzekļa vadītāja atestāts trešo valstu autovadītājiem ir jāsaņem arī gadījumā, ja tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. Pārvadātājiem, kuri plāno veikt komercpārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, vadītāja atestāta saņemšanai nav jāiesniedz autovadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija (95. kods).

Ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai, vairs nebūs nepieciešams atkārtoti iesniegt visus dokumentus, bet tikai to dokumentu, kas ir mainījies (autovadītāja pases kopija, apliecināta autovadītāja darba līguma kopija, apliecināta autovadītāja apliecības kopija, vadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija). Līdz šim maiņas gadījumā bija atkārtoti jāiesniedz visi dokumenti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU