DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB rosinājis prokuratūrai turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas procesu pret vienu juridisku personu

Šodien, 19. aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā uzsākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas procesu pret vienu juridisko personu, kuras interesēs īstenots koruptīvs noziedzīgs nodarījums, proti, Lietuvas valsts amatpersonai izteikts kukuļa lielā apmērā piedāvājums.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 29. jūnijā, balstoties uz aizdomām par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 323. panta otrajā daļā, t.i., par iespējamu kukuļa lielā apmērā piedāvājuma izteikšanu valsts amatpersonai. 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka fiziskā persona Latvijā reģistrēta uzņēmuma interesēs piedāvāja Lietuvas valsts amatpersonai kukuli 90 000 eiro apmērā, lai panāktu fiziskās personas neoficiāli pārstāvētā uzņēmuma dalību un uzvaru publiskā iepirkuma konkursā, kas saistīts ar lidaparātu nomu. Vienlaikus KNAB vērš uzmanību, ka fiziskā persona par īstenoto noziedzīgo nodarījumu saukta pie kriminālatbildības Lietuvā. 

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaikus KNAB uzsver, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU