DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā izglītojošas ekskursijas un izzinošus audiogidus

Publicitātes foto

“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā vairākas izglītojošas grupu ekskursijas “Zaļās klases” kompleksā Tīnūžu pagastā, kā arī aicina noklausīties izzinošus audiogidus par galvaspilsētas nozīmīgākajiem parkiem vai pieteikties izglītojošām pastaigām Rīgas dārzos. Mežu, kā arī dārzu un parku iepazīšana notiek “Rīgas Mežu” speciālistu pavadībā.

Ekskursijas mežā notiek “Zaļās klases” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres novadā. Tās ietver stāstus par meža ekosistēmu un dzīvniekiem, valdošajām koku sugām un mežsaimniecību Latvijā, kā arī ļauj bērniem gūt praktiskās iemaņas, darbojoties ar dažādiem mežsaimniecības darba rīkiem. Programmu ir iespējams papildināt ar pasēdēšanu pie ugunskura un citām aktivitātēm. Ekskursijas ilgums ir no 2 līdz 4 stundām. Programmas piedāvājums dalībnieku grupām tiek pielāgots individuāli, ņemot vērā vecumu un intereses. Labākai materiāla apguvei ekskursijas laikā paredzētas dažādas spēles un interaktīvās aktivitātes. Plašāku informāciju par ekskursiju piedāvājumu lūgums skatīt ŠEIT (https://tinyurl.com/mv9vwkuy).

Skolēnu un citu interesentu grupas aicinātas doties izzinošās pastaigās uzņēmuma speciālista pavadībā “Rīgas Mežu” apsaimniekotajos nozīmīgākajos galvaspilsētas dārzos un parkos. Pastaigu laikā ir iespējas klausīties stāstus par apstādījumu vēsturi, dažādiem retiem kokiem un pieminekļiem, kā arī aplūkot uzņēmuma “Rīgas Meži” veidotos un uzturētos apstādījumus. Šobrīd tiek piedāvātas vairākas ekskursijas:

-          “Ainavu arhitektūras pērle – Arkādijas parks”;

-          “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē”;

-          “Divi simti gadu Rīgas un Vērmanes dārza vēsturē”;

-          “Operas apstādījumu vēsture”.

Par trim parkiem “Rīgas Meži” piedāvā arī audiogidus:

-          “Ainavu arhitektūras pērle – Arkādijas parks”: ŠEIT (https://tinyurl.com/4puhp9n5);

-          “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē”: ŠEIT (https://tinyurl.com/2exd8fnf);

-          “Divi simti gadu Rīgas un Vērmanes dārza vēsturē”: ŠEIT (https://tinyurl.com/3w8wenwx).

Īpaši domājot par skolēniem, vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā vēl nebijušu izglītojošu projektu tieši pamatskolas vecuma bērniem – audiogidu “Vērmanes dārza koku stāsti”: ŠEIT (https://tinyurl.com/mvvy38k2). Lai iepazītu desmit Latvijā izplatītu un tieši Vērmanes dārzā augošu koku sugas, audiogids aicina doties aizraujošā un izzinošā pastaigā pa vienu no vecākajiem un interesantākajiem Rīgas parkiem. Audiogida materiāls ir īpašs ar to, ka tajā dzirdami desmit pašu koku stāstīti stāsti, atbilstoši kādam mācību priekšmetam. Koki iepazīstina ar savai sugai raksturīgākajām īpašībām, interesantiem faktiem, stāsta par piedzīvotajiem vēstures notikumiem un mūsdienām. Lai arī materiāls paredzēts pamatskolas vecuma bērniem, bet ikvienam būs interesanti iedziļināties koku pasaulē un noklausīties stāstus. Apraksts par audiogidu “Vērmanes dārza koku stāsti” atrodams ŠEIT (https://tinyurl.com/3mwrm79x).

Ekskursijas “Rīgas Mežu” speciālistu pavadībā mežos un parkos ir maksas pakalpojums. Grupām no izglītības iestādēm, biedrībām un nodibinājumiem, kuru juridiskā adrese ir “Rīgas Mežu” apsaimniekoto teritoriju pašvaldības – Rīga un Jūrmala, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadi, ir 50% atlaide. Ar cenrādi ir iespējams iepazīties ŠEIT (https://tinyurl.com/wxuu3d3j).

Informācija un pieteikšanās ekskursijām: “Rīgas Mežu” mājaslapā: ŠEIT (https://tinyurl.com/mvvy38k2) vai rakstot uz e-pastu: zalaklase@rigasmezi.lv.

“Zaļā klase” ir SIA ”Rīgas Meži“ vides izglītības programma skolēniem un ikvienam interesentam, lai iepazītu dabu, meklētu un atrastu tajā notiekošā likumsakarības. Programmas mērķis ir daudzpusīgu zināšanu sniegšana par mežiem, dārziem un parkiem, vienlaikus veicinot saudzīgu attieksmi pret dabas teritorijām, veselīgu dzīvesveidu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU