DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgā uzlabos civilās aizsardzības sistēmas efektivitāti

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja trešdien, 6. aprīlī, nolēma uzdot galvaspilsētas izpilddirektoram Jānim Langem sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju līdz šā gada 22.jūnijam izstrādāt priekšlikumus civilās aizsardzības sistēmas efektivitātes uzlabošanai un apzināt neatliekamos uzdevumus Rīgas pašvaldībā civilās aizsardzības jomā.

Rīgas vicemēre, komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola atzina, ka uz dažādām krīzes situācijām Latvijas galvaspilsēta spēj reaģēt efektīvi, taču nepieciešami atsevišķi uzlabojumi un izmaiņas civilās aizsardzības sistēmā.

L. Ozola norādīja, ka patlaban civilās aizsardzības jautājumi ir pašvaldības policijas pārziņā, bet tai nav likumīga pamata dot norādījumus citām Rīgas iestādēm un uzņēmumiem. Tāpēc Rīgā nepieciešams vienots krīzes vadības un civilās aizsardzības pārvaldības modelis.

“Izšķirīga ir efektīva, ātra lēmuma pieņemšana, iniciatīvas uzņemšanās un darbu izpilde. Ģeopolitiskā situācija mūsu reģionā ieliek civilās aizsardzības jautājumus un pašvaldību gatavību krīzes situācijām augstu dienas kārtībā. Ir vajadzīga koordinējoša struktūrvienība, kas seko līdzi tam, vai visas mūsu iestādes ir izstrādājušas savus iekšējās kārtības un evakuācijas plānus, pašvaldībā ir nepieciešamas regulāras mācības, ir jāapzina pašvaldības rezerves un virkne citu uzdevumu. Šie jautājumi pēdējos gados nav bijuši prioritāri,” skaidroja vicemēre.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU