DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijā nonākušie Ukrainas bērni varēs turpināt iepriekš uzsāktu profesionālās vidējās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības ieguvi

Publicitātes foto

2022. gada 15. martā Ministru kabinets atbalstīja iesniegšanai izskatīšanai Saeimā grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas nosaka, ka Ukrainas bērniem ir tiesības turpināt iepriekš uzsāktu profesionālās vidējās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības ieguvi, apgūstot programmas valsts iestādēs.

Līdz šim Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikts, ka Ukrainas bērniem tiek nodrošināta pamatizglītība. Paredzētie grozījumi nostiprina iespēju patvēruma meklētāju bērniem, kuri Ukrainā uzsākuši profesionālās vidējās izglītības vai profesionālās ievirzes izglītības apguvi, turpināt to apgūt Latvijā. Grozījumi stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Saeimā.

Kultūras ministrijas padotībā ir desmit skolas, kurās tiek īstenotas profesionālās vidējās mūzikas, mākslas, dizaina un dejas izglītības programmas – PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, Jelgavas Mūzikas vidusskola, un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola.

Audzēkņu uzņemšanu skolās koordinēs Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Plašāku informāciju patvēruma meklētāji var saņemt, zvanot uz vienoto informatīvo tālruni - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - +371 27380380.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU