DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

VPD vadītāja amatam tieslietu ministrs virza Imantu Jurevičiu

Publicitātes attēls

Otrdien, 15.martā, Ministru kabineta sēdē tiks izskatīts Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna ierosinājums Valsts probācijas dienesta vadītāja amatā iecelt Imantu Jurevičiu, kurš šobrīd pilda VPD Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītāja – dienesta vadītāja vietnieka pienākumus.

Ministrs Jānis Bordāns: "Esmu pieņēmis lēmumu VPD vadītāja amatam virzīt Imantu Jurevičiu, lai nodrošinātu labu pārvaldību, dienesta uzdevumu efektīvu izpildi un sabiedrības uzticību civildienestam, kā arī veicinātu spējīgāku ierēdņu kvalifikācijas turpmāku izaugsmi.”

Imants Jurevičius savas profesionālās karjeras laikā VPD ir vadījis vairākus Latvijas kriminālsodu izpildes sistēmai nozīmīgus attīstības projektus, kā arī sniedzis būtisku ieguldījumu starptautiskās sadarbības veicināšanai probācijas un taisnīgumu atjaunojošās justīcijas jomā.

Pēdējos trijos gados I.Jurevičius ir bijis atbildīgs arī par VPD stratēģiskās attīstības procesu, tostarp izstrādājis dienesta attīstības stratēģiju 2021.-2027. gadam un aktīvi līdzdarbojies nozares politikas plānošanas dokumentu izstrādē. Šāda pieredze ir būtisks priekšnoteikums, lai nodrošinātu sekmīgu dienesta turpmāko darbu un tā attīstību, uzsver J. Bordāns.

I.Jurevičius ir ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē. Viņa līdzšinējā darba un profesionālā pieredze vadošos amatos probācijas jomā ir bijusi augsti novērtēta.

Kopš 2019. gada I.Jurevičius strādā Valsts probācijas dienesta Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītāja – dienesta vadītāja vietnieka amatā. Līdz tam I.Jurevičius ir vadījis dažāda lieluma un funkcionālas nozīmes struktūrvienības, gūstot nozīmīgu pieredzi gan personālvadībā, gan finanšu vadībā, gan sadarbības veidošanā un uzturēšanā ar dažādiem nacionāla un starptautiska līmeņa sadarbības partneriem. Valsts probācijas dienestā I.Jurevičius jau kopš 2009.gada bija atbildīgs par daudzu stratēģiski nozīmīgu attīstības projektu sagatavošanu, īstenošanu un uzraudzību, ieviešot dzimumnoziedznieku uzraudzības un sociālās uzvedības korekcijas sistēmu, likumpārkāpēju elektronisko uzraudzību, brīvprātīgo līdzgaitnieku darba modeli darbam ar probācijas klientiem. Tas veicināja gan Latvijas probācijas sistēmas un kriminālsodu izpildes sistēmas attīstību, gan Latvijas probācijas sistēmas starptautisku atpazīstamību un Valsts probācijas dienesta kā partnera izvēli vairāku starptautiski nozīmīgu projektu īstenošanai - labākās starptautiskās pieredzes pārņemšanai un ieviešanai Latvijā un Latvijas pieredzes tālāknodošanā citām valstīm.

Laikā no 2013. līdz 2019.gadam I.Jurevičius bija ievēlēts un pildīja Eiropas probācijas konfederācijas (CEP) valdes locekļa pienākumus, t.sk. no 2016.-2019.gadam arī tās viceprezidenta pienākumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU