DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. janvārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks: Latviju un Čehiju vieno kopīga izpratne par Eiropas drošības prioritātēm

Vakar, 24. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikšanās laikā ar Čehijas aizsardzības ministri Janu Černočovu (Jana Černochova) pārrunājis NATO un Eiropas Savienības kopējo stratēģiju pašreizējo Eiropas drošības izaicinājumu risināšanai, kā arī vienojies par abu valstu sadarbības padziļināšanu aizsardzības industrijas jomā.

 “Šis ir brīdis, kad jārīkojas izlēmīgi, jāstiprina gan pašu aizsardzība, gan Ukrainas spējas sevi aizsargāt. Latviju un Čehiju vieno kopīga izpratne par prioritātēm Eiropas drošībā un nepieciešamībā salāgot Eiropas Savienības un NATO stratēģiskās prioritātes. Mums Rietumos šobrīd jāaizstāv savas vērtības, jānodrošina, ka esam tālredzīgi un neapdraudam kopīgo nākotni īstermiņa ieguvumu vārdā,” tikšanās laikā pauda A. Pabriks.

Tikšanās laikā ministri bija vienisprātis par nepieciešamību militāri stiprināt visu NATO Austrumu pierobežu, ņemot vērā Krievijas radītos draudus Eiropas drošībai, kā arī apsprieda Latvijas un Čehijas turpmākās sadarbības iespējās, tostarp, aizsardzības industrijas jomā.

Tāpat A. Pabriks pateicās Čehijai par tās nozīmīgo ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Aizsardzības ministrs Prāgā arī tikās ar Čehijas parlamenta augšpalātas Senāta Ārlietu, aizsardzības un drošības komisijas priekšsēdētāju Pāvelu Fišeru, pārrunājot šī brīža drošības situāciju Eiropā un Krievijas nepieņemamo situācijas eskalāciju pie Ukrainas un NATO, Eiropas Savienības robežām.

Vizītes laikā A. Pabriks arī tikās ar “Radio Free Europe” pārstāvjiem, apspriežot pašreizējo Krievijas radīto drošības saspīlējumu Eiropā un Latvijas atbalstu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai. Aizsardzības ministrs ar “Radio Free Europe” pārstāvjiem pārrunāja arī radio stacijas plānus pārstāvniecības atvēršanai Latvijā, kas ne vien celtu plašsaziņas līdzekļa reģionālo ekspertīzi, bet arī paplašinātu pētnieciskās žurnālistikas attīstības iespējas Latvijā.

Jau ziņots, ka 24. janvārī, aizsardzības ministrs A. Pabriks uzturējās darba vizītē Prāgā, Čehijā.

Čehija sniedz būtisku ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas valstīm un piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā. Kaujas grupas karavīri piedalās mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Šogad apritēs pieci gadi kopš daudznacionālo kaujas grupu izvietošanas Baltijas valstīs un Polijā.  Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU