DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs novērtē Polijas pretinflācijas programmu

“Polija ir piemērs, kā pārvarēt energoresursu cenu pieauguma krīzi ar rīcības programmu - samazinot PVN likmi energoresursiem un pārtikai, tiek risināta  inflācijas negatīvā ietekme un iedzīvotāju māksātnespēja,” tā pēc tikšanās ar Polijas vicepremjeru Jaceku Sasinu (Jacek Sasin) atzina ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Tikšanās laikā abas amatpersonas pārrunāja energoresursu cenu pieauguma izaicinājumus, kas ne vien palielina enerģētiskās nabadzības riskus, bet arī veido inflāciju. Cenšoties mazināt inflācijas negatīvo ietekmi, Polijas valdība ir izstrādājusi pretinflācijas programmu,  terminēti atceļot PVN pārtikai, kā arī samazinot PVN  likmi energoresursiem un degvielai.

Polijas vicepremjers norādīja, ka šie pasākumi ieviesti, lai mazinātu inflācijas negatīvo ietekmi, jo sevišķi ziemas mēnešos, kad tiek prognozēts patēriņa cenu pieaugums. Tas veicina iedzīvotāju maksātspēju un tiek saglabāta uzņēmēju konkurētspēja.

Ekonomikas ministrs atzina, ka Polijas pieredze Latvijai ir būtiska, īpaši šobrīd, kad situācija ar energoresursu sadārdzināšanos pieprasa nekavējošu rīcību, lai mazinātu patēriņa cenas.

Tikšanās laikā tika uzsvērta abu valstu ciešā sadarbība drošības jautājumos, kurai līdztekus jāstiprina arī stratēģiskā sadarbība tautsaimniecībā, lai uzņēmējiem dotu jaunas iespējas veidot sadarbības projektus un palielināt eksporta apjomus un piesaistīt investīcijas.

Polijas vicepremjers Jaceks Sasins kopš 2019. gada ieņem premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) vietnieka amatu, kā arī Valsts aktīvu ministra amatu, kura pārraudzībā ir arī enerģētikas politika. Vizītē Latvijā viņš ieradās pēc ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga uzaicinājuma.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU