DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ES ārlietu ministru sanāksmē Brestā izskan vienots atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2022. gada 13. un 14. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) neformālajā ārlietu ministru jeb tā dēvētajā Gimnihas sanāksmē Brestā, Francijā. Tās laikā notika ES ārlietu ministru un aizsardzības ministru kopīga diskusija par ES Stratēģisko kompasu drošībai un aizsardzībai. Tāpat ārlietu ministri apsprieda drošības situāciju Austrumeiropā un ESĶīnas attiecības, kā arī situāciju Mali, kur pārejas valdības pārstāvji būtiski kavē demokrātisko procesu attīstību.

Pārrunājot drošības situāciju Austrumeiropā, ministri bija vienisprātis, ka Krievijas agresīvā politika pret Ukrainu un izvirzītās prasības ASV un NATO rada izaicinājumu eiroatlantiskajai drošībai un ir pretrunā starptautiskajiem pamatprincipiem un normām. Ministri apliecināja, ka Krievijas agresijas gadījumā ES atbilde būs vienota un stingra. “ES ir jāturpina stingri atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Tāpat ministrs aicināja padziļināt sadarbību ar ES austrumu kaimiņiem un sniegt atbalstu Ukrainas, Gruzijas un Moldovas noturības stiprināšanā.

Turpinot viedokļu apmaiņu par ES Stratēģisko kompasu, kura mērķis ir sniegt vadlīnijas ES drošības un aizsardzības politikas veidošanai turpmākajos gados, E. Rinkēvičs uzsvēra ciešas sadarbības ar NATO, kā arī ar ASV, Kanādu un Apvienoto Karalisti, nozīmi. Ministrs norādīja uz vienprātības principa un visu dalībvalstu iesaistes nepieciešamību lēmumu pieņemšanā un aicināja veidot kopīgu izpratni par Eiropas ātrās reaģēšanas spēku izveidi.

Sanāksmes noslēgumā ministri kopā ar Senegālas prezidentu un Āfrikas Savienības priekšsēdētāju Maki Sallu (Macky Sall), un Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētāju Musu Faki Mahmatu (Moussa Faki Mahmat) pārrunāja gatavošanos 2022. gada 17.18. februārī gaidāmajam ES–Āfrikas Savienības samitam.

Informācija: Gimnihas sanāksmi reizi pusgadā organizē ES Padomē prezidējošā valsts. To vada ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos. Sanāksmēs ministri diskutē par ES ārlietu un drošības politikas aktuālajiem jautājumiem, mērķiem un izaicinājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU