DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs Ārlietu ministrijā uzņem Dominikānas, Ruandas un Ēģiptes vēstniekus

2022. gada 10. janvārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītēs pieņēma Dominikānas Republikas vēstnieku Fransisko Alberto Karabaljo (Francisco Alberto Caraballo), Ruandas Republikas vēstnieku Olivjē Žanu Patriku Nduhungirehi (Olivier Jean Patrick Nduhungirehe) un Ēģiptes Arābu Republikas vēstnieku Ahmadu Ādilu Subhī Ahmadu (Ahmed Adel Sobhy Ahmed). Valsts sekretārs apsveica vēstniekus ar akreditēšanos Latvijā un aicināja izmantot iespējas, lai veicinātu divpusējo sadarbību ar Latviju.

Tiekoties ar Dominikānas vēstnieku, A. Pelšs pauda interesi turpināt darbu pie divpusējo līgumu noslēgšanas un sadarbības attīstīšanas viedo tehnoloģiju jomā. Valsts sekretārs iepazīstināja ar Latvijas iniciatīvām ANO, pievēršoties tālākai sadarbības sekmēšanai šajā un citās starptautiskajās organizācijās. F. A. Karabaljo ir pirmais Dominikānas Republikas vēstnieks Latvijā. Vēstnieks rezidē Berlīnē. Diplomātiskās attiecības ar Dominikānu nodibinātas 2001. gada 15. augustā.

Sarunā ar Ruandas vēstnieku A. Pelšs uzsvēra nepieciešamību stiprināt politisko dialogu un ekonomisko sadarbību, kā arī paplašināt līgumtiesisko bāzi. Vēstnieks pauda vēlmi iepazīt Latvijas pieredzi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, kā arī izteica gandarījumu par Latvijas uzņēmēju interesi. Tāpat tika pārrunāta valstu sadarbība ANO un citās starptautiskajās organizācijās. Vēstnieks rezidē Hāgā. Diplomātiskās attiecības ar Ruandu nodibinātas 2007. gada 10. aprīlī.

Tiekoties ar Ēģiptes vēstnieku, valsts sekretārs uzteica aktīvo politisko dialogu un pauda gandarījumu par valstu labajām attiecībām. A. Pelšs apliecināja Latvijas gatavību paplašināt sadarbību izglītībā, zinātnē un ekonomikā, īpaši informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, kā arī turpināt veiksmīgo sadarbību kokapstrādes un pārtikas rūpniecības nozarē. Tāpat tika pārrunāta sadarbības veicināšana starptautiskajās organizācijās. Amatpersonas atzīmēja, ka šī gada 23. janvārī apritēs 30 gadi, kopš abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas, un vienojās par politisko konsultāciju rīkošanu, kā arī sprieda par tālāko vizīšu apmaiņu. Ēģiptes vēstnieks rezidē Stokholmā. Latvijas vēstniecība Ēģiptē darbojas kopš 2007. gada, vēstnieks – Ilmārs Breidaks.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU