DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Valsts izglītības satura centru turpmāk vadīs Liene Voroņenko

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Liene Voroņenko

Noslēdzies atklātais konkurss uz Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja amatu, un tajā atlases komisija par konkursa uzvarētāju vienbalsīgi atzinusi Lieni Voroņenko. Konkursa uzvarētāja guvusi arī nozares ministres apstiprinājumu.

Lienei Voroņenko jau ir darba pieredze VISC – no 2016. gada viņa šajā iestādē ir projektu vadītāja un atbild par Eiropas Savienības fondu projektu “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” un “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ieviešanu. Vienlaikus L. Voroņenko ir arī vieslektore Rīgas Tehniskajā universitātē, kur vada lekcijas par lēmumu pieņemšanas modelēšanu.

Pirms tam Lienes Voroņenko darbavieta bijusi LEO pētījumu centrs, kur viņa bijusi projektu vadītāja un pārraudzījusi pētījumu un inovāciju izstrādes projektu ieviešanu elektronikas, telekomunikācijas un optikas nozarēs. Iepriekš L. Voroņenko vadījusi pirmsskolas izglītības iestādi “Attīstības centrs ģimenei”, bet vēl pirms tam – bijusi nodaļas vadītāja uzņēmumā “SAF Tehnika” un nodaļas vadītāja palīgs Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Jaunā VISC vadītāja ir uzsākusi doktorantūru vadībzinātnē un ekonomikā Rīgas Tehniskajā universitātē. Turpat Liene Voroņenko ieguvusi maģistra grādu sociālajās zinātnēs, bet Latvijas Universitātē iegūts profesionālais bakalaura grāds finanšu vadībā.

L. Voroņenko atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei angļu un krievu valodu pārvalda B2 līmenī.

“Atlases komisijas vienbalsīgais lēmums par uzvarētāju ir skaidrs apliecinājums Valsts izglītības satura centra jaunās vadītājas kompetencei. Uzskatu, ka vairāku gadu pieredze darbā VISC, ko papildina izglītība gan sociālajās zinātnēs, gan vadībzinātnē un ekonomikā, ir stabils pamats, lai Liene Voroņenko prasmīgi un veiksmīgi vadītu VISC darbu, sekmējot visu iestādes mērķu sasniegšanu,” norāda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trīs kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un to atbilstība konkursa prasībām. Otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt VISC vadītāja amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par VISC attīstību un prioritātēm turpmākajos piecos gados. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu vadības kompetences.  

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietniece, Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs un Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone. Tāpat pretendentu vērtēšanā kā neatkarīgi novērotāji piedalījās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Inga Vanaga un Latvijas izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU