DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija pauž solidaritāti Lukašenko režīma politiski ieslodzītajiem

Solidaritātes dienā ar Baltkrievijas režīma politiski ieslodzītajiem Latvija pauž stingru atbalstu Baltkrievijas tautas prasībai ievērot tās demokrātiskās pamattiesības un cilvēktiesības.

Vardarbība un cilvēktiesību  masveida pārkāpumi Baltkrievijā, kas īpaši pieauga pēc 2020. gada augusta krāpnieciskajām un neatzītajām prezidenta vēlēšanām, rada dziļu satraukumu. Latvija nosoda represijas, iebiedēšanu un nepamatotos cietumsodus, kas, policijai un tiesai darbojoties visatļautības apstākļos, tiek piespriesti pilsoniskās sabiedrības un neatkarīgo mediju pārstāvjiem. Šobrīd Baltkrievijas cietumos atrodas vairāk nekā 880 politiski ieslodzīto.

Ir nepieņemami, ka apsūdzēto advokātiem tiek apgrūtināta, bet Eiropas diplomātiem liegta pieeja politiski ieslodzītajiem Baltkrievijā, lai pārbaudītu daudzskaitlīgos ziņojumus par politiski ieslodzīto necilvēciskajiem apstākļiem Baltkrievijas ieslodzījuma vietās.

Latvija atbalsta starptautiskās nevalstisko organizāciju platformas cilvēktiesību pārkāpumu Baltkrievijā sistemātiskai dokumentēšanai un pierādījumu saglabāšanai darbu, kā arī citus starptautiskos formātus, lai sauktu pie atbildības cilvēktiesību pārkāpumu veicējus Baltkrievijā. Latvijas nevalstiskās organizācijas kopš 2020. gada vēlēšanām Baltkrievijā sniedz atbalstu politiskajās represijās cietušajām personām.

Aicinām Baltkrievijas varasiestādes nekavējoši izbeigt vardarbību un represijas pret savu tautu un bez nosacījumiem atbrīvot visus nepamatoti apsūdzētos. Latvija un Eiropas Savienība piemēro pakāpenisku pieeju, un mēs esam gatavi apsvērt turpmākus pasākumus, tostarp paplašinot sankcijas, lai vērstos pret Lukašenko režīma klajo demokrātisko pamatbrīvību un starptautisko saistību neievērošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU