DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Latvijas valsts meži vairākos objektos piedāvā atpūsties “zaļajā zonā”

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ir sociāli atbildīgs uzņēmums, kas ievēro valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 slimības izplatības mazināšanai. No 15. novembra LVM klientu centri un daļa tūrisma objektu iekļauti Latvijas lielāko uzņēmumu kopīgā iniciatīvā “Zaļā zona” – apmeklētāji var būt droši, ka visiem darbiniekiem un klientiem ir Covid-19 sertifikāts par vakcinēšanos vai pārslimošanu.

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk novērtē atpūtu dabā, brīvo laiku pavadot veselīgās pastaigās mežā. Apmeklētājiem brīvi pieejamas vairāk nekā 300 bezmaksas LVM tūrisma un atpūtas vietas visā Latvijā, ieskaitot arī torņus. Savukārt bunkuri, kur nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības prasības, arvien paliek apmeklētājiem slēgti. LVM aicina ievērot piesardzības pasākumus, nedrūzmēties un ievērot distanci no citiem apmeklētājiem atpūtas vietās.

LVM tūrisma objektos visiem darbiniekiem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un pilnībā vai daļēji tie strādā zaļajā režīmā. Piemēram, vēsturisko LVM Vijciema čiekurkalti var apmeklēt tikai uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu. Arī LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” sniedz pakalpojumus tikai Zaļajā zonā. Savukārt LVM dabas parka glempingā un atpūtas un tūrisma centrā “Spāre” plašajā teritorijā atstatus izvietotie namiņi pieejami gan drošajā zaļajā režīmā, gan sarkanajā.

Novērtējot mežu kā drošu atpūtas vietu, visiem apmeklētājiem pieejamas plašās pastaigu takas iemīļotajā LVM dabas parkā Tērvetē, LVM Pokaiņu mežā un LVM Kalsnavas arborētumā, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Arī laivu bāzes LVM Kaņiera, Lielauces un LVM dabas parka glempingā 15. novembrī atsāk darbu un visiem atpūtniekiem pieejami to sniegtie pakalpojumi. 

Latvijas valsts meži aicina būt atbildīgiem un, dodoties atpūsties dabā, ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU