DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Notiks diskusija par dažādām iespējām uzņemt ģimenē bez vecāku gādības palikušos bērnus

Labklājības ministrija š.g. 29. novembrī organizē diskusiju par ārpusģimenes aprūpes statusiem, adopciju un iespējām uzņemt bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus savā aprūpē. Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa, Atbalsta centra “TILTS” vadītājs Kaspars Prūsis un audžumamma Zane Krauja. Diskusijas moderators būs Oskars Priede.

Diskusijas dalībnieki skaidros atšķirības starp audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņa vai adoptētāja statusiem, palīdzēs izprast bērna ienākšanas ģimenē procesu un uzzināt par pieejamiem atbalsta mehānismiem. Pieredzējusi ģimene, kura uzņēmusi bērnu savā aprūpē, dalīsies savā praktiskajā pieredzē un ikviens interesents varēs uzdot diskusijas dalībniekiem sev interesējošus jautājumus.

Labklājības ministrija aicina sekot līdzi diskusijai 29. novembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas Facebook kontā https://www.facebook.com/labklajibasministrija.

Kampaņas “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!” atklāšanas pasākums notika š.g. 22. novembrī un iezīmēja jautājumus par ārpusģimenes aprūpi un adopciju, kā arī ģimenēm pieejamo atbalstu par ko sabiedrībai nepieciešams sniegt plašāku informāciju. Kampaņas laikā tiks veidoti video stāsti, viedokļu raksti, diskusijas un citas aktivitātes, kurās nozares eksperti dalīsies ar juridiskiem un praktiskiem padomiem, kā arī  cilvēki dalīsies savos personīgajos stāstos – pieredzē uzņemt bērnu ģimenē, pieredzē nokļūt audžuvecāku aprūpē. 

Par kampaņu. Trīs nedēļu garumā Labklājības ministrija realizēs informatīvu kampaņu “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU