DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Informācija par tiesu darbu no 15. novembra

No 2021. gada 15. novembra tiesas primāri skatīs lietas rakstveidā vai attālināti. Ja lietu nebūs iespējams izskatīt ne rakstveidā, ne attālināti, tad tiesa tiesas sēdi varēs organizēt klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības atbilstoši tiesu darba specifikai.

Tieslietu ministrija norāda, ka no 15. novembra tiesu darbā vairs netiks piemērots īpaši stingrais mājsēdes regulējums, kas noteica, ka lietas izskatīšana klātienē ir iespējama tikai tad, ja lieta ir saistīta ar nozīmīgu personas tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību. Tāpat tiesnešiem un tiesu darbiniekiem no 2021. gada 15. novembra jābūt sadarbspējīgam sertifikātam savu darba pienākumu veikšanai.

Atbilstoši Tieslietu padomes 2021. gada 29. oktobra viedoklim katrs gadījums, kad tiesnesis nevarēs uzrādīt tiesas priekšsēdētājam savu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tiks izvērtēts individuāli atbilstoši likuma “Par tiesu varu” un Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma regulējumam. Tādējādi tiesas priekšsēdētājam būs tiesības ierosināt disciplinārlietu, vēršoties Tiesnešu disciplinārkolēģijā ar lūgumu atstādināt tiesnesi no amata pienākumu pildīšanas. Saskaņā ar likumu lietas par rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesnešu disciplinārajiem pārkāpumiem izskata tiesnešu disciplinārkolēģija.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU