DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Notiks Vislatvijas sarunu stunda skolēniem par veselību un vakcīnām

Sestdien, 13. novembrī, plkst. 10.00 tiešraidē norisināsies Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra rīkotā Vislatvijas sarunu stunda skolēniem par veselību un vakcīnām.

Sarunu tiešraidē un tiešsaistē moderēs radio un televīzijas personība Toms Grēviņš, par emocijām un izvēlēm runās psihoterapeits Nilss Sakss, par pandēmijām pagātnē un vakcīnu lomu cilvēku imunitātes stiprināšanā stāstīs Latvijas Universitātes Biomedicīnas pētījumu un studiju centra jaunā pētniece Laura Ansone. Uz skatītāju jautājumiem tiešraidē atbildēs gan Nils Sakss, gan Laura Ansone, gan profesore Dace Zavadska. Jautājumus varēs uzdot, izmantojot www.menti.com1.

“Skolēniem un jauniešiem ir būtiski mācīties klātienē – tā ir ne tikai izglītības kvalitāte, bet tās ir arī sociālās prasmes un garīgā veselība. Tāpēc, domājot par saslimstības ierobežošanu, mūsu kopīgs mērķis ir vakcinācijas aptveres paaugstināšana, tostarp arī jauniešu vidū. Mūsu uzdevums ir izglītot un nodrošināt ar kvalitatīvu informāciju, lai katrs jaunietis var izdarīt pārdomātu izvēli un izlemt, tāpēc tikko aizvadījām sarunu ar skolu direktoriem par šo jautājumu,” skaidroja izglītības ministre Anita Muižniece.

“Covid-19 pandēmija ir pirmā vērienīgā veselības krīze 21. gadsimtā. Tā mums ir atgādinājusi, cik svarīga ir veselības aprūpe, zinātne, izglītība, mediju un veselības pratība, cik svarīgi ir neapjukt publiski pieejamā informācijā un pieņemt izsvērtus lēmumus. Esam pateicīgi Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Valsts izglītības un satura centram par iesaisti šīs ieceres realizācijā,” akcentē NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Hipersaite uz tiešraidi ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) starpniecību ir izplatīta visām Latvijas skolām, kā arī tā ir publiskota IZM, Veselības ministrijas, Valsts izglītības un satura centram (VISC), NVD un citu iestāžu pašu kanālos, kā arī izplatīta citviet. Ikviens interesents skatīties sarunu stundu tiešsaistē un tiešraidē var šeit: sestdien, 13.11., plkst. 10.00. https://veselibaunvakcinas.stasti.lv, portāla “Delfi” tiešraidē vai manavakcina.lv “Facebook” profilā https://www.facebook.com/events/1131130784360200?ref=newsfeed.

NVD un IZM aicina skolu pedagogus, pēc šīs sarunas tiešraidē, vēl laikā no 15. līdz 26. novembrim, pārrunāt audzināšanas stundās jautājumu par veselību un vakcīnām, tam būs pieejams palīgmateriāls audzināšanas stundām: prezentācija un metodiskais materiāls pedagogiem un video par to, kā efektīvāk izmantot šo materiālu.

1 Jautājumus skolēni varēs uzdot, izmantojot “menti.com”. Pasākuma kods: 7852 8147

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU