DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izstrādās lokālplānojumu astoņus hetārus plašai teritorijai Daugavgrīvas ielā

Pirmdien, 25. oktobrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja lokālplānojuma izstrādi astoņus hektārus plašā teritorijā Daugavgrīvas ielā 31. Galīgais lēmums būs jāpieņem domes sēdē.

Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir grozīt pašlaik spēkā esošo Rīgas teritorijas plānojumu 2006.–2018. gadam, radot priekšnoteikumus sekmīgai uzņēmējdarbības nodrošināšanai, kas paredz daudzfunkcionāla dzīvojamā un darījumu kompleksa būvniecību lokālplānojuma teritorijā.

Lokālplānojuma teritorija atrodas Dzirciema apkaimē, kvartālā starp Nameja krastmalu, Raņķa dambi, Daugavgrīvas ielu un Durbes ielu. Teritorijā bijusī apbūve ir nojaukta, saglabājusies tikai viena būve – 110/10 kV transformatoru apakšstacija “Zunds”. Pašreiz teritorija netiek saimnieciski izmantota, kopumā ir vizuāli degradēta, kuru nepieciešams revitalizēt. Teritorijai ir labi nodrošināta piekļūšana no iepriekš minētajām pilsētas ielām

2020. gadā tika organizēts arhitektūras metu konkurss “Zunda parks Rīgā, Daugavgrīvas ielā 31, teritorijas attīstības vīzija”, lai iegūtu kvalitatīvus, arhitektoniski pārdomātus un ekonomiski pamatotus risinājumus lokālplānojuma teritorijas telpiskās attīstības vīzijai un I kārtas ēkas jaunbūves iecerei.

Par labāko piedāvājumu žūrija atzina SIA “RUUME arhitekti” un SIA “K FORMA” redzējumus, kas paredz pārvērst lokālplānojuma teritoriju par mūsdienīgu daudzfunkcionālu komerciālo un dzīvojamo ēku kvartālu, nodrošinot labiekārtotu pilsētvidi ar ērtu loģistiku un satiksmes organizāciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU