DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Turpmāk SPKC nosūtīs īsziņu Covid-19 inficētajiem

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka strauji pieaugot jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaitam, ievērojami pagarinājies laiks, kad epidemiologi var sazināties ar Covid-19 pacientiem. Ar mērķi papildus informēt cilvēkus par rīcību un rekomendācijām inficēšanās gadījumā, sākot no rītdienas SPKC uzsāks īsziņu izsūtīšanu (no tālr.nr. 29188770) Covid-19 inficētajiem  iedzīvotājiem, par kuriem informāciju saņem no laboratorijām:

SPKC: personai, kura noradija so talruna numuru, ir pozitivs Covid-19 tests. Paliec majas, ievero ieteikumus www.spkc.gov.lv/lv/pacientiem”

Vēršam uzmanību, ka īsziņas saņems tie cilvēki, kuru tālruņa numuri būs norādīti laboratorijas sniegtajā informācijā. Par Covid-19 pozitīvo rezultātu joprojām varēs pārliecināties E-veselības portālā, laboratorijas sniegtajā informācijā vai jautājot ģimenes ārstam.

Kopš pandēmijas sākuma SPKC nodrošina un turpina Covid-19 pacientu aptauju un informēšanu nepārtrauktā režīmā 7 dienas nedēļā, tomēr pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā arī tas vairs nav pietiekami, lai laikus sazinātos ar pēdējās dienās jau vairāk kā 2000 Covid-19 pacientiem dienā. 

Pareiza Covid-19 pacientu rīcība ir izšķiroši svarīga, lai nepieļautu infekcijas turpmāku izplatīšanos un samazinātu tuvinieku, kolektīvu locekļu un citu cilvēku inficēšanās risku. Tāpēc SPKC aicina ikvienu personu, kurai diagnosticēta Covid-19 infekcija, stingri ievērot izolācijas režīma prasības:  

 • nepamest ārstniecības iestādi, uzturēšanās vietu vai dzīvesvietu un būt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām, izņemot gadījumu, ja personai nepieciešama medicīniskā palīdzība saskaņā ar ārsta norīkojumu. Šādā gadījumā persona lieto medicīnisko sejas masku un ievēro citus ārsta norādījumus attiecībā uz piesardzības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai;  
 • nepakļaut inficēšanās riskam citas personas, neveidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņem viesus, nedodas privātās vizītēs, uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām un telpām);  
 • ievērot SPKC (www.spkc.gov.lv/lv/pacientiem) un ārsta norādījumus.  

Izolāciju drīkst pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju. Par izolācijas laiku personai, ja nepieciešams, tiek izsniegta darbnespējas lapa. 

SPKC aicina ikvienu Covid-19 pacientu nekavējoties brīdināt par savu inficēšanos darba devēju, mācības iestādes administrāciju vai citu kolektīvu vadītājus, kā arī informēt visus kopā dzīvojošos ģimenes locekļus (vienā mājsaimniecībā). Šādi Jūs palīdzēsiet būtiski ierobežot infekcijas izplatīšanās risku.  

SPKC atgādina, ka augsta inficēšanās riska kontaktpersonu pienākums ir stingri ievērot mājas karantīnu (www.spkc.gov.lv/lv/majas-karantina-kontaktpersonam).  

SPKC lūdz sabiedrības izpratni par izveidojušos situāciju un aicina būt atbildīgiem pret savu un citu cilvēku veselību.

Papildu informācija  

Kontaktpersona Covid-19 gadījumā ir persona, kurai ir bijis viens vai vairāki no šādiem augsta inficēšanās riska kontaktiem:  

 • tiešs kontakts ar Covid-19 inficētu personu divu metru attālumā ilgāk par 15 minūtēm 24 stundu laikā (t. sk. atkārtoti kontakti, kas kopā (summāri) ilgst vairāk par 15 minūtēm);  
 • fizisks kontakts ar Covid-19 inficētu personu (piemēram, rokasspiediens);  
 • tieša saskare ar Covid -19 inficētas personas izdalījumiem (piemēram, personai klepojot);  
 • atrašanās slēgtā vidē (piemēram, mājsaimniecībā, klasē, sanāksmju zāle, slimnīcas uzgaidāmā telpa u.tml.) vai braukšana kopā ar Covid-19 inficētu personu ilgāk par 15 minūtēm vienā transportlīdzeklī. 

Slimnieka izolācija – obligāta inficētas personas nošķiršana no veselām personām dzīvesvietā, uzturēšanās vietā vai ārstniecības iestādē ārstniecības personas uzraudzībā ārstēšanai, nodrošinot atbilstošus apstākļus, lai nepieļautu veselu personu inficēšanos. Covid-19 inficēta persona var atstāt uzturēšanās vietu, lai dotos uz savu mītnes zemi, par to attiecīgi informējot ārstējošo ārstu vai centru, ja persona ievēro šādus nosacījumus:   

 • lieto medicīnisko sejas masku;  
 • izmanto personīgo vai specializēto transportlīdzekli;   
 • neveido tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem; 
 • neapmeklē sabiedriskas vietas, kur uzturas daudz cilvēku; 
 • neizmanto sabiedrisko transportu. 

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19! 

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/atbildes-uz-biezak-uzdotajiem-jautajumiem-par-vakcinaciju-pret-covid-19#ka-es-varu-noskaidrot-kada-veida-vakcinu-iespejams-sanemt-manis-izveletaja-vakcinacijas-punkta 

Atgādinām, ka joprojām visiem jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:   

 • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),   
 • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),   
 • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),   
 • nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).   

Papildu informācija par vakcināciju pret Covid-19:  https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinas-pret-covid-19

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām: https://www.spkc.gov.lv/lv/atbildes

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI