DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU 159. dzimšanas dienā apbalvo izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

Izsakot pateicību par darbu un ieguldījumu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstībā, 14. oktobrī, RTU 159. jubilejas svinību laikā, tradicionāli tika sumināti izcilākie RTU zinātnieki un mācībspēki.

Apbalvojumu «RTU Gada zinātnieks 2021» saņēma RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) asociētais profesors Andris Šutka. Viņa vadībā RTU tiek pētīti pjezoelektrisko polimēru materiāli, uz kuriem iedarbojoties mehāniski, rodas elektrība.

Apbalvojums «RTU Gada jaunā zinātniece 2021» tika pasniegts MLĶF pētniecei Janai Vecstaudžai, savukārt apbalvojums «RTU Gada jaunais zinātnieks 2021» – MLĶF pētniekam Kristapam Rubenim. Abi jaunie zinātnieki specializējas biomateriālu izstrādē.

Apbalvojumus zinātnē piešķir, izvērtējot RTU akadēmiskā personāla zinātniskās darbības rezultātus un sasniegumus – zinātniskās publikācijas, iegūtos patentus un licences, piesaistītā finansējuma apjomu, dalību zinātniskajos projektos un pasākumos.

Lai sekmētu praktiski pielietojamu inovāciju attīstību un zinātnieku sadarbību ar industriju, jau vairākus gadus RTU pasniedz «RTU Gada balvu valorizācijā» un «RTU Studenta gada balvu valorizācijā». Konkursā vērtē tehnoloģiju pārneses radītājus – licences līgumus, līgumdarbus, patentus, tehnoloģiju popularizēšanu un uzņēmējdarbības aktivitātes.

Šogad «RTU Gada balvu valorizācijā» saņēma RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) dekāns profesors Agris Ņikitenko. Viņa vadībā tiek attīstītas daudzu robotu sistēmas, kurām ir plašs pielietojums, piemēram, telpu dezinfekcijā. Savukārt «RTU Gada studenta balvu valorizācijā» ieguva MLĶF doktoratūras studente Kristīne Irtiševa. Viņa, izmantojot Latvijas purva bagātību kūdru, ir izstrādājusi inovatīvu tehnoloģiju augsnes bagātināšanai un, komercializējot jauno tehnoloģiju, nodibinājusi savu jaunuzņēmumu «Humico».

RTU dzimšanas dienā tradicionāli godina arī gada izcilākos mācībspēkus, kuri parādījuši izcilus sasniegumus pedagoģiskajā darbā. «RTU Akadēmiskās izcilības balvu» saņēma DITF profesors Jānis Grabis, savukārt «RTU Gada jaunā mācībspēka balvu» – Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes docente Ingrīda Lavrinoviča.   

Jubilejas svinību laikā tradicionāli pasniedz arī RTU Goda doktora diplomu, un šogad tas ir piešķirts RTU sadarbības partneres Bufalo Universitātes (ASV) Menedžmenta fakultātes dekānam Paulajm Teslukam (Paul Tesluk).

RTU ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī. RTU ir starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

RTU darbības pamats ir zinātne, kā arī inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, tādējādi kalpojot par pamatu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU