DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Piešķir 86 tūkstošus eiro jauno ugunsdzēsības depo projektu vadībai

Otrdien, 12.oktobrī, Ministru kabinets (MK) piešķīra Iekšlietu ministrijai (Nodrošinājuma valsts aģentūrai) 86 152 eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Šis finansējums tiks izmantots augstas gatavības projektu vadības nodrošināšanai, turpinot darbu pie 8 jaunu ugunsdzēsības depo būvniecības Aizputē, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Kandavā, Priekulē, Rūjienā un Saulkrastos.

Piešķirtais finansējums ir daļa no līdzekļiem, kas nepieciešami, lai nodrošinātu profesionālu būvprojektu vadības ārpakalpojuma apmaksu. Nodrošinājuma valsts aģentūra iepirkuma rezultātā jau ir noslēgusi līgumu ar komersantu, jo, ņemot vērā projekta finansējuma apjomu, īstenošanas termiņus un nozīmi infrastruktūras attīstībā, kā arī pamatojoties uz šobrīd lielo būvniecības darbu pieprasījumu, būvniecības projektu vadības vakances ar atbilstošu pieredzi ilgstoši nav iespējams nokomplektēt.

Jau ziņots, ka jaunajās ugunsdzēsības depo telpās vienuviet plānots izvietot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan Valsts policijas struktūrvienības, bet atsevišķās vietās arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības, tādējādi sākot īstenot Iekšlietu ministrijas ieceri par vienotu Katastrofu pārvaldības centru izveidi.

Ieceres īstenošanas rezultātā būtiski tiks uzlabota iekšlietu dienestu darbības efektivitāte un nodarbināto darba apstākļi, paaugstināta strādājošo produktivitāte un apmierinātība, uzlabota dienestu savstarpējā sadarbība un reaģēšanas spējas. Tāpat tiks mazināta nevienlīdzība strādājošajiem, nodrošinot pakalpojumu pieejamību, darbavietas, kā arī sociālo un veselības aprūpi.

Ugunsdzēsības depo būvniecība tiks veikta pēc tipveida projekta, ko izstrādāja A/S UPB sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, Nodrošinājuma valsts aģentūru un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, īpašu uzmanību pievēršot dienestu darba specifikai, kā arī ēku ilgmūžībai un energoefektivitātei. Būvdarbus veiks SIA “ZENG” un SIA “RERE BŪVE”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU