DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrs Plešs aicina pašvaldību deputātus būt atbildīgiem un nodrošināt Covid-19 piesardzības pasākumu ievērošanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) šodien izsūtīja vēstuli pašvaldību deputātiem ar aicinājumu atbildīgi un nevilcinoties nodrošināt 8. oktobra Ministru kabineta sēdē pieņemto drošības pasākumu kopumu Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai.

Izsludinātais noteikumu kopums tostarp nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Vēstulē ministrs norāda, ka līdz ar to pienākums vakcinēties attiecas arī uz pašvaldību deputātiem, un stingri aicina spert šo soli, kā arī ievērot citus nepieciešamos drošības pasākumus.

Vienlaikus ministrs pateicas tiem valsts un pašvaldību darbiniekiem un amatpersonām, tai skaitā deputātiem, kas jau izdarījuši izvēli par labu vakcinācijai.

Ministrs Plešs (A/P!): “Kamēr citas valstis, tepat netālu, pasludinājušas uzvaru pār vīrusa izplatību un atgriezušās dzīvē bez būtiskiem ierobežojumiem, mēs krītam arvien dziļākā bedrē un, šķiet, īsti atsakāmies apjaust situācijas nopietnību. Vakcinācija ir vienīgais veids, kā pārvarēt Covid-19 krīzi un atgriezties dzīvē bez ierobežojumiem un bailēm. Turklāt, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nevilcinās sniegt atbalstu pašvaldībām šai izaicinošajā laikā, taču vienlaikus esam gatavi izmantot mūsu rīcībā esošos instrumentus, lai pārliecinātos, ka pašvaldība pilda tai uzdotās funkcijas un efektīvi strādā likumā noteiktajā kārtībā. Aicinu pašvaldību deputātus rādīt priekšzīmi un ar savu rīcību, vakcinējoties pret Covid-19, demonstrēt apzinīgumu un ieinteresētību efektīvā pandēmijas apkarošanā.”

Vēstulē uzsvērts, ka valsts pārvalde neaprobežojas tikai ar centrālās valdības sektoru. Arī pašvaldības ir nozīmīga valsts pārvaldes un līdz ar to arī valsts varas sastāvdaļa, kam ir jārūpējas un jāiestājas gan atsevišķi par savu administratīvo teritoriju iedzīvotāju, gan kopumā par visas sabiedrības un valsts interesēm.

Kā ziņots iepriekš, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, Ministru kabinets 8. oktobrī lēma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valsts teritorijā no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim.

Uzzini par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aktualitātēm pirmais, sekojot ministrijai Telegram - https://t.me/VARAMLV

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU