DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Rīgas Austrumu slimnīcā ierīko papildus vietas Covid-19 pacientu ārstēšanai

Ņemot vērā straujo Covid-19 pacientu skaita pieaugumu, lai arī turpmāk Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā varētu nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība saasinoties hroniskām slimībām vai citām akūtām veselības problēmām, kā arī lai turpinātu ārstniecības procesu citu slimību pacientiem, piemēram, onkoloģiskiem pacientiem, no šī gada 11. oktobra tiks pārtraukta lielākā daļa dienas stacionāru pakalpojumu un plānveida stacionāro pakalpojumu. Slimnīcas klientu apkalpošanas speciālisti sazināsies ar visiem klientiem individuāli, lai informētu par atcelto pakalpojumu.

Tāpat, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu ārstēšanās vidi un nepieļautu Covid-19 infekcijas izplatību slimnīcas stacionāru palātās, no pirmdienas, 11. oktobra, tuviniekiem tiks liegti apciemojumi. Lai uzzinātu informāciju par tuvinieka veselības stāvokli:    https://aslimnica.lv/kliniku-un-nodalu-kontakti/

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Austrumu slimnīca ir vadošā Covid-19 pacientu ārstēšanas slimnīca. Pēdējās nedēļās ar bažām vērojām Covid-19 inficēto skaita pieaugumu valstī. Šobrīd redzam pacientu skaita pieauguma tendenci arī visos mūsu slimnīcas stacionāros, kur ir ierīkotas/pārprofilētas Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas.  Slimnīcas mediķi un personāls šobrīd cīnās par 17 Covid-19 pacientu dzīvībām, kuru stāvoklis ir kritisks. Jāuzsver, ka mūsu slimnīcā visu šo laiku intensīvās terapijas gultu noslodze ir bijusi nemainīgi augsta, jo paralēli šajās intensīvās terapijas gultās ārstējam arī citu slimību pacientus. Šobrīd aicinu ikvienu pārskatīt savu dienaskārtību, lai neinficētos ar šo vīrusu un protams - lemt par labu vakcinācijai pret Covid-19.”

Vēršam uzmanību, ka joprojām Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks nodrošināta ārstēšana onkoloģiskajiem un hematoloģisko slimību pacientiem, neiroloģisko slimību pacientiem, kā arī pacientiem, kas guvuši dažādas traumas, tuberkulozes pacientiem, HIV/Aids pacientiem, tāpat medicīniskā palīdzība netiks pārtraukta Apdegumu centrā, Insulta vienībā un pacientiem Oftalmoloģijas klīnikā. Pacientiem tiks nodrošinātas invazīvās kardioloģijas un radioloģijas procedūras, kā arī orgānu aizstājterapija, ķīmijterapija, staru terapija, cilmes šūnu transplantācija, bioloģiskie medikamenti. Tiks veiktas neatliekamas un ķirurģiskas – dzīvību glābjošas operācijas. Visiem ķirurģijas dienas stacionāra un plānveida īslaicīgās ķirurģijas pacientiem, kuriem būs jāturpina vai jāpabeidz ārstēšana saskaņā ar medicīniskām indikācijām – tā tiks nodrošināta. Tiks nodrošināti rehabilitācijas pakalpojumi, kas nepieciešami, lai neradītu invalidizācijas risku vai darbspēju zudumu.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tāpat kā līdz šim, visu diennakti sniegts medicīnisko palīdzību stacionāra “Gaiļezers” Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā. Tāpat arī onkoloģiskajiem pacientiem arī turpmāk tiks sniegta visa nepieciešamā ārstēšana, kā arī tiks veikti diagnostiskie izmeklējumi. Vēršam uzmanību, ka joprojām cilvēki var apmeklēt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru ārstus ambulatori, kā arī veikt diagnostiskos izmeklējumus, medicīniskās procedūras un manipulācijas, saskaņā ar iepriekš veikto pierakstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU