DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents un Mičiganas gubernatore vienojas par tālāko sadarbību starp Latviju un Mičiganu

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

24. septembrī Valsts prezidents Egils Levits ASV tikās ar Mičiganas gubernatori Grečenu Vitmeri (Gretchen Whitmer), uzaicinot 2023. gadā, kad apritēs 30 gadu kopš oficiālās Mičiganas Nacionālās gvardes un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku sadarbības, apmeklēt Latviju, vienoties par turpmākiem kontaktiem dažādās jomās un piedzīvot latviešu Dziesmu svētku 150. gadskārtu.

Jāpiebilst, ka gubernatores ģimenes saites ir saistītas ar Latviju, un G. Vitmere sirsnīgi sarunā pieminēja latviešu kopienu ASV un izrādīja patiesu interesi ierasties Latvijā.

Abas puses apspriedās par ekonomikas labajām atveseļošanas tendencēm Mičiganā un Latvijā, par COVID-19 pandēmijas apkarošanu un par latviešu kopienas darbību.

Valsts prezidents vēlreiz pateicās Mičiganas Nacionālajai gvardei par nopietno ieguldījumu Latvijas un visas NATO kolektīvās aizsardzības nodrošināšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU