DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents augstu novērtē Amerikas latviešu apvienības aktīvo rīcību pandēmijas laikā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

23. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Detroitā tikās ar Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdi Pēteri Blumbergu un valdes locekļiem Elisu Freimani, Tatjanu Žagari-Vītiņu, Anitu Grīviņu un Dianu Kārkliņu, pārrunājot ALA aktīvo darbību un iesaisti Latvijas un ASV tālāko attiecību stiprināšanā.

Valsts prezidents augstu novērtēja ALA aktīvo rīcību COVID-19 pandēmijas laikā, spējot gan mobilizēt latviešu skolu darbību tiešsaistē, gan atbilstoši apstākļiem organizējot bērnu vasaras nometnes. ALA valde apstiprināja, ka nometņu un latviešu skolu darbības turpināšana ir bijusi kritiski svarīga, lai jauniešos uzturētu latvietību un ļautu iepazīties ar citiem sava vecuma jauniešiem. ALA arī informēja, ka šobrīd skolas ir atsākušas darbu klātienē, un valde ir ļoti pateicīga visiem, kuri ar entuziasmu atsaucas un turpina skolot bērnus.

E. Levits pateicās ALA par atbalstu Latvijas bērniem, palīdzot sagādāt datorus COVID-19 pandēmijas laikā, un informēja par Valsts prezidenta rosināto sadarbības memorandu “Dators katram bērnam”.

Tāpat tika pausts gandarījums, ka ir noslēdzies lielais darbs pie Kalamazū apvienotās evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunošanas.

Sarunā liela uzmanība tika veltīta augstskolu reformas jautājumiem Latvijā, tieslietu sistēmas stiprināšanai, kā arī ekonomikas atlabšanai.

Tāpat tika pārrunātas Latvijas intereses Trīs jūru iniciatīvas platformā, Baltkrievijas izraisītais migrācijas hibrīduzbrukums pie Baltijas valstu robežām u. c. aktuāli temati.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU