DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Militāro lidlauku “Lielvārde” atklās instrumentālajiem lidojumiem

Rīt, 24. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē notiks militārā lidlauka “Lielvārde” Instrumentālo lidojumu noteikumu operacionālās spējas atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks,  Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un  Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis.

Pasākumu apmeklēs arī ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile), ASV Armijas Eiropā komandiera vietnieks ģenerālmajors Džozefs Džerards (Joseph Jarrard) un Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Pols Rodžers (Paul Rogers).

“Instrumentālo lidojumu sertifikāta iegūšana militārajam lidlaukam “Lielvārde” ir nozīmīgs solis Latvijas Gaisa spēku kaujas spēju stiprināšanā, kas vienlaikus sekmēs sadarbību ar mūsu sabiedrotajiem, dodot iespēju uzņemt gaisa kuģus jebkuros laikapstākļos un diennakts laikā un piedalīties plaša mēroga NATO mācībās ar sabiedroto gaisa kuģu iesaisti,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks.

2020. gada jūlijā militārais lidlauks “Lielvārde” saņēma sertifikātu vizuālo lidojumu veikšanai, kas apliecināja, ka lidlauks ir gatavs uzņemt gaisa kuģus, un  darbojas visi nepieciešamie dienesti.

Lidlauka sertifikācija atbilstoši instrumentālo lidojumu noteikumiem ir nākamais solis, kad lidojumus var nodrošināt arī pie pazeminātas horizontālās redzamības – sliktu laikapstākļu, piemēram, biezas miglas gadījumā un diennakts tumšajā laikā.

Lai lidlauks iegūtu instrumentālo lidojumu sertifikātu,  jāpanāk aeronavigācijas jomas personāla un procedūru atbilstība Eiropas Aviācijas drošības aģentūras prasībām, kā arī lidlauka dienestiem jānodrošina atbilstība īpašām aizsardzības ministra noteiktajām prasībām.

Militārā lidlauka “Lielvārde” attīstības projektā nozīmīga loma ir Nacionālo bruņoto spēku Militārās aviācijas administrācijai, kas uzrauga militārās aviācijas pareizu ekspluatāciju un atbilstību militāro lidlauku standartiem. Tāpat projektā piedalījās daudzi civilie dienesti, tostarp, VAS “Latvijas Gaisa satiksme”, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra.

Savukārt ASV Armija Eiropā un Mičiganas Nacionālā gvarde sniedza atbalstu gan personāla sagatavošanā, gan, piemēram, aeronavigācijas un gaisa kuģu bremzēšanas sistēmu jomās, sekmējot militārā lidlauka “Lielvārde” instrumentālo lidojumu sertifikāta iegūšanu.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi ASV Valstu partnerības ietvaros veiksmīgi turpinās jau vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Militārā lidlauka “Lielvārde” Instrumentālo lidojumu noteikumu operacionālās spējas atklāšanas ceremonijā apmeklēs arī Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas Gaisa spēku komandieri, kuri 23. un 24. septembrī tiekas Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē, lai pārrunātu valstu Gaisa spēku turpmāko sadarbību. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU