DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Sarunā ar ANO ģenerālsekretāru Valsts prezidents vērš uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu

22. septembrī Valsts prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda tikās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, lai apspriestu aktuālos ANO darbakārtības jautājumus – starptautisko konfliktu risināšanu, klimata pārmaiņas, digitālās transformācijas iespējas un mākslīgā intelekta iespējamos riskus u. c.

Valsts prezidents sveica A. Gutērrešu ar pārvēlēšanu ANO ģenerālsekretāra amatā, novērtējot viņa lomu ANO aktuālo jautājumu un reformu procesa vadībā. E. Levits arī informēja par Latvijas redzējumu uz ANO Drošības padomes aktualitātēm un pieteica valsts interesi kandidēt uz padomes nepastāvīgās locekles statusu 2026.–2027. gadā.

Triju Baltijas valstu prezidenti ar A. Gutērrešu pārrunāja ANO lomu konfliktu risināšanā Ukrainā, Gruzijā, Moldovā un Baltkrievijā.

Valsts prezidents vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas krīzi – hibrīduzbrukumu – pie Baltijas valstu robežām un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā.

Puses apspriedās par steidzamo ANO dalībvalstu nepieciešamību reaģēt uz klimata pārmaiņām ar konkrētu rīcību.

ANO ģenerālsekretārs sarunā ar Baltijas valstu prezidentiem lielu uzmanību arī pievērsa tematam par potenciāliem riskiem, ko rada mākslīgā intelekta attīstība. A. Gutērrešs aicināja domāt plaši un stratēģiski par to, kā paturēt cilvēka vadību pār mākslīgā intelekta iespaidu uz dažādām jomām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU