DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

179 Rīgas izglītības iestādes sasniegušas pašvaldības izvirzīto vakcinācijas mērķi un saņems papildu finansējumu

Noslēdzoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vairāku mēnešu garumā īstenotajai kampaņai darbinieku vakcinācijas veicināšanai, 179 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs vismaz 80% darbinieku ir ar vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātiem. Šīs iestādes varēs saņemt papildu finansiālu atbalstu no Rīgas pašvaldības.

Kopumā kampaņā noteiktos vakcinācijas rādītājus ir sasniegušas 65% Rīgas pašvaldības izglītības iestādes: 90 skolas (87%), 69 bērnudārzi (47%), 9 mūzikas un mākslas skolas (100%), 6 interešu izglītības centri (75%) un 5 sporta skolas (50%).

Iestādes, kur vismaz 80% darbinieku ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāti vai sertifikāti par Covid-19 izslimošanas faktu, saņems Rīgas pašvaldības finansējumu 5000 eiro, 7500 eiro vai 10 000 eiro apmērā atkarībā no darbinieku skaita iestādē. Šim papildu atbalstam izglītības iestādes varēja pieteikties līdz 15. septembrim.

“No izglītības iestādēm saņemtie dati apliecina, ka Rīgas dome rīkojusies pareizi, paredzot papildu finansiālu atbalstu izglītības iestādēm ar labvēlīgiem vakcinācijas rādītājiem, turklāt to vadītāji ir bijuši atbildīgi un atsaukušies aicinājumam veicināt vakcināciju savās iestādēs. Tās ir labas ziņas Rīgas bērniem – skolēniem un pirmsskolu audzēkņiem! Paldies visiem, kuri jau ir vakcinējušies, un aicinu sekot labākajiem piemēriem – mums ir skolas un pirmskolas, kur vakcinācijas vai pārslimošanas Covid-19 sertifikāti ir jau 100% darbinieku. Tas ir mērķis, uz ko jātiecas visās iestādēs, jo mācības klātienē ir svarīgas mums visiem – pedagogiem, bērniem un vecākiem!” – tā uzsver Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

M.Staķis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka un komitejas locekle, deputāte Antoņina Ņenaševa ceturtdien, 16. septembrī, viesojās un sveica Rīgas Zolitūdes ģimnāziju kā vienu no 179 galvaspilsētas izglītības iestādēm, kas iesniegusi attiecīgu apliecinājumu, turklāt sasniedzot vairāk nekā 90% vakcinācijas aptveri.

“Esmu ļoti gandarīta par izglītības iestāžu apliecināto atbildīgumu rūpēs par savu un sabiedrības veselību, kā arī pārdomāto plānu iegūto papildu līdzekļu izmantošanai kolektīvu stimulēšanai un mācību procesa pilnveidošanai,” atzinību pauž Iveta Ratinīka.

“Vēlos īpaši pozitīvi uzteikt bērnudārzus, kas aktīvi iesaistījās šajā kampaņā un kas varonīgi turpina darboties klātienē, par spīti visiem apstākļiem. Arī turpmāk mēs strādāsim ar pirmsskolām, lai uzlabotu rezultātus un vairotu drošību,” piebilst Antoņina Ņenaševa.

Rīgas domes priekšsēdētāja pateicības raksti tuvākajā laikā tiks nosūtīti visām tām galvaspilsētas izglītības iestādēm, kas iesniegušas apliecinājumus par vismaz 80% vakcinētiem darbiniekiem, tādējādi rīkojoties sociāli aktīvi un atbildīgi, savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments plāno turpināt darbu ar tām izglītības iestādēm, kas nav iesniegto pieteikumu sarakstā, lai skaidrotu, kāds informatīvs atbalsts būtu nepieciešams vakcinēšanās datu uzlabošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU