DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izglītības līderi un skolēnu vecāki aicināti uz tikšanos par programmu “Mācībspēja”

2025. gada 23. aprīlī plkst. 17.30–19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā (Brīvības ielā 39, 3. stāvā, Spoguļzālē) izglītības iestāžu vadības komandu pārstāvji, pedagogi, skolēnu vecāki aicināti uz tikšanos ar Viesturu Dūli (Zuargusu) no programmas “Mācībspēja”, lai diskutētu par skolēnu labbūtību, mācību sasniegumiem un programmas rezultātiem Liepājā.

Izglītības nozare šobrīd saskaras ar arvien pieaugošāku emocionālo slodzi ikdienā. Jauniešu uzvedības, uztveres, impulsivitātes izmaiņas prasa papildus uzmanību. Kā to risināt, nevis uzliekot skolām vēl lielāku slodzi, bet padarot darbu vieglāku, efektīvāku gan pedagogiem, gan vecākiem un kā nodrošināt skolotājiem labākus apstākļus viņu darbam, bērniem lielāku gatavību mācīties un smadzeņu pilnvērtīgu attīstību gan sekmju uzlabošanai, gan arī pozitīvu un veselīgu dzīves ieradumu izveidošanai.

ProgrammaMācībspēja” palīdz skolās bērniem uzlabot pašsajūtu, mazina atkarību no viedierīcēm un pakāpeniski ļauj uzlabot attiecības skolā, mācību procesu un skolēnu sekmes. Viesturs Dūle runās par principiem, kas ļauj smadzenēm labāk attīstīties, neitralizēt bērnos trauksmi un stresu, kā arī par programmas rezultātiem Liepājā.

Lai piedalītos, lūdzam aizpildīt anketu, daloties savā un sava bērna pieredzē par labbūtību izglītības iestādē. Aptauja aizņems divas minūtes laika un reizē būs kā pieteikšanās uz tikšanos.

No 2025. gada janvāra programma tiek īstenota sešās izglītības iestādēs Liepājas Dzintara vidusskolā, Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolā, Liepājas Centra sākumskolā, Liepājas Līvupes pamatskolāattīstības centrā, Liepājas Raiņa vidusskolā un Liepājas Rietumkrasta vidusskolā. Programmā iesaistīti skolēni pamatskolas posmā.

Programmu “Mācībspēja” atzinīgi novērtē gan pedagogi, gan vecāki. Kristīne Novade Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā uzsver: “Mūs pārsteidza cik ātri uzlabojās klasei uzvedība jau pirmajos mēnešos pēc “Mācībspējas” ieviešanas. Ar šo klasi bijām izmēģinājuši dažādus veidus kā strādāt, lai uzlabotos attiecības, uzvedība klasē un ārpus tās. Nekas īsti nestrādāja. Programma ir jau pirmajos mēnešos izdarījusi būtiskas, pozitīvas izmaiņas. Turklāt, kad bērniem bija aptauja, kas viņiem skolā visvairāk patīk, ļoti daudz uzrakstīja, ka tieši “Mācībspējas” programma ir tā, kas patīk visvairāk.”

Kristīne Homenko, Liepājas Līvupes pamatskolas–attīstības centra sporta un veselības skolotāja norāda: “Sākšu ar lielāko pārsteigumu. Bērni gaida šīs nodarbības. Var redzēt, ka bērni kļūst emocionāli stabilāki un arī ievērojami priecīgāki. Turklāt viņi ļoti vēlas tikt uz šīm nodarbībām un var redzēt, ka arī vecāki ir priecīgi par to, ka bērnos parādās prieks, turklāt viņi arvien vairāk iemīl kustību. Šī ir viena no tām programmām, kas ne tikai palīdz radīt bērnos lielāku spēju mācīties, bet arī to izdara, radot bērnos prieku un vēlmi pēc fiziskas kustības. Ļoti neparasts un labs savienojums, kas skolā palīdz risināt tik daudz lietas vienlaicīgi.”

Savukārt Ģirts Cēlājs, uzņēmējs, Liepājas Centra pamatskolas skolēnu vecāks: “Es ļoti cerēju, ka šī programma būs Liepājā. Ir ļoti labi, ka beidzot maniem bērniem bija iespēja šajā programmā būt. Pirmās divas reizes mana meita nedaudz negribīgi gāja uz nodarbībām, jo viņai likās, ka viņa to dara manis, tēta dēļ. Uz ko es atbildēju, ka nē, Tu šo dari sevis dēļ, lai labāk varētu darīt to, skolā, jādara jāmācās. Un pēc trešās reizes, par ko es biju diezgan pārsteigts, mana meita jau pati no rīta gribēja doties uz “Mācībspējas” nodarbību un doties uz skolu. Un tas, ko es redzu, ka, gan manai meitai, gan klasei lielākajai daļai nodarbības patīk. Neviens vairs “nerauj galvu nost” viens otram kā bija agrāk, kas ir teju brīnumains panākums tikai pēc diviem mēnešiem. Tas ir pārsteigums, ka uzlabojumi var sākties jau divu mēnešu laikā. Man ir sajūta, ka šai programmai ir jābūt gan visās Liepājas skolās, gan arī skolās visā Latvijā!”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI