DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Uz kinoteātriem aicina vēstījums „Ekrānam ir nozīme”

Septembrī un oktobrī Latvijas kinoteātros parādās sen nepieredzēts daudzums jaunu Latvijas filmu, un Nacionālais Kino centrs Latvijas kinoprofesionāļu vārdā aicina šīs filmas skatīties vislabākajā kvalitātē – uz lieliem ekrāniem kinoteātros –; ierosinājumu papildina vietne „Ekrānam ir nozīme” un īpašs  video aicinājums.

Pēc pandēmijas ierobežojumu diktētas ilgstošas dīkstāves Latvijas kinoteātri vasaras beigās sākuši jauno sezonu, izrādot arī jaunas Latvijas filmas – no 13. augusta kinorepertuārā ir Māra Martinsona romantiskā komēdija Saki Jā!, no 27. augusta – režisores Martas Elīnas Martinsones debija Tizlenes, augustā uz ekrāniem iznāca arī dokumentālās filmas Homo sovieticus (režisors Ivo Briedis) un Gorbačovs. Paradīze (režisors Vitālijs Manskis). 15. septembrī pirmizrādi piedzīvo Daces Pūces spēlfilma Bedre, 20. septembrī – daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene (kinoteātros no 1. oktobra), 6. oktobrī – Matīsa Kažas vesterns Wild East. Kur vedīs ceļš. Vēl vairākām Latvijas filmām pirmizrāde plānota Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā, festivāls sākas 14. oktobrī.

Lai koncentrētu skatītāju uzmanību uz Latvijas kinoprofesionāļu piedāvājumu, pamatinformācija par visām filmām, kas pakāpeniski nonāk uz ekrāniem šajā rudenī un turpmāk, ir apkopota vietnē ekranamirnozime.lv. Tur atrodamas arī saites uz kinoteātriem, kuros šīs filmas tiek demonstrētas – šobrīd tie ir 14 kinoteātri Rīgā un astoņās Latvijas pilsētās (Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Talsos, Smiltenē, Krāslavā, Madonā un Rēzeknē), kinoteātru saraksts tiek papildināts atbilstoši katras jaunas filmas izplatīšanas plāniem.

Lai nacionālā filmu nozare kā mūsu kultūras neatņemama sastāvdaļa pastāvētu arī nākotnē, kinoteātri ir svarīga šīs ekosistēmas daļa. Neskatoties uz pandēmijas stimulēto straumēšanas platformu attīstību, kinoteātris ir vēsturiski nostabilizējies kā vispiemērotākā vieta filmas kinematogrāfisko kvalitāšu izbaudīšanai, kur svarīga ir arī kopīgas skatīšanās pieredze un iespēja netraucēti iegrimt filmas radītajā pasaulē.

Pirms Covid-19 izraisītās krīzes Latvijas filmas jau bija stabili iekarojušas kinoskatītāju uzticību, 2018. un 2019. gadā apmeklējumu statistikā veiksmīgi konkurējot ar citu valstu filmām un sasniedzot vairāk nekā 22% no kopējā kinoapmeklējumu skaita. Tāpēc šajā rudenī  Nacionālais Kino centrs atgādina, ka Latvijas kinoprofesionāļi arī pandēmijas laikā ir turpinājuši strādāt, lai piedāvātu kinoskatītājiem atkal jaunus kinostāstus.

Jāpiebilst, ka augusta un septembra kinoteātru apmeklējuma statistika liecina – Latvijas kinoskatītāji nav zaudējuši interesi par Latvijas filmām un, lai gan apmeklējuma absolūtie skaitļi visām filmām ir daudz mazāki, nekā pirms Covid-19 krīzes, tomēr Latvijas filmas tūlīt pēc pirmizrādēm ieņem augstas vietas populārāko filmu trijniekā un piecniekā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU