DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Konferencē par labiem Covid-19 vakcinācijas rādītājiem godina vairākus Vidzemes ģimenes ārstus

Vakar, 15. septembrī, Valmierā ģimenes ārstu un ārstu palīgu noslēdzošajā konferencē “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi” par labiem Covid-19 vakcinācijas rādītājiem trīs nominācijās tika godināti vairāki Vidzemes ģimenes ārsti.  

Goda rakstus pasniedza Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja a.prof. Dace Zavadska un Slimību  profilakses  un kontroles  centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs: 

  • par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri praksē ģimenes ārstam Jurim Tralmakamkuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 67% pacientu;   
  • par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri senioru grupā ģimenes ārstei Baibai Kalniņai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 76% senioru un pacientu, kas slimo ar hroniskām slimībām;  

par visvairāk pret Covid-19 vakcinētajiem pacientiem: 

    • ģimenes ārstam Jurim Jakovinam, kura praksē pret COVID 19 vakcinēti 2718 pacienti;  
    • ģimenes ārstei Dinai Puhartei- Zicmanei, kuras praksē pret COVID 19 vakcinēti 1808 pacienti;  
  • ģimenes ārstei Maijai Liepiņai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēts 1616 pacienti.  

Konferencē speciālisti no Slimību profilakses un kontroles  centra, Imunizācijas valsts padomes, Latvijas Psihoterapeitu ārstu asociācijas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kopā ar ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem diskutēja par aktualitātēm saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un vakcināciju, kā arī dalījās līdzšinējā pieredzē saistībā ar darbu pandēmijas apstākļos. Konferencē tika apspriestas tādas tēmas kā imunitātes ilgums pēc vakcinācijas vai izslimošanas, saslimstības prognozes rudenī atkarībā no vakcinācijas tempiem, vakcinācijas darba organizēšana ģimenes ārsta praksē, statistika u.c.  

Šobrīd Latvijā vakcināciju pret Covid-19 noslēguši 42% no visiem Latvijas iedzīvotājiem un 48% no iedzīvotājiem, kas vecāki par 12 gadiem un šobrīd var vakcinēties pret Covid-19.  

Konferences ģimenes ārstiem un ārstu palīgiem organizē Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un Nacionālais veselības dienests. 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU