DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU parakstīs Sadarbības memorandu ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ceturtdien, 16. septembrī, parakstīs sadarbības memorandu ar vienu no pasaules vadošajām tehnoloģiju augstskolām – Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu (Massachusetts Institute of Technology – MIT). Tas dos iespēju Latvijai iesaistīties globālā augstākās izglītības institūciju mācībspēku, tehnoloģiju ekspertu, pētnieku un rīcības politikas ekspertu kopienā un ar MIT atbalstu veidot inovāciju un pētniecības ekosistēmu Latvijā. Līguma parakstīšana notiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un RTU vadības vizītes laikā ASV, no 13. līdz 17. septembrim apmeklējot Bufalo Universitāti un MIT.

MIT jau daudzus gadu desmitus ir vadošā izglītības un pētniecības iestāde pasaulē, un tās mērķis ir atbalstīt arī citas augstskolas un stiprināt to kapacitāti. Tāpēc MIT ir izveidota īpaša struktūrvienība – Abdul Latif Jameel World Education Lab (J-WEL), kas veicina globālo sadarbību un saviem biedriem, par kādu kļūs arī RTU, piedāvā dažādus izglītojošus pasākumus – seminārus, atbalstu pētniecībā, informācijas apmaiņas pasākumus, ko var saņemt mācībspēki, zinātnieki, lēmumpieņēmēji, industrijas pārstāvji.  

Memorands paredz, ka MIT atbalstu varēs izmantot ikviena Latvijas augstākās izglītības iestāde, jo Latvijā tiks izveidots starptautisks kompetences centrs izglītības un inovāciju jomā. Tā uzdevums būs, izmantojot MIT atbalstu, veicināt izglītības izcilību, starptautiskās labās prakses pieredzes pārnesi, digitālo transformāciju un reformu ieviešanu Latvijas augstākajā izglītībā. Centra darbību nodrošinās RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) sadarbībā ar MIT.

«Liels novērtējums RTU un Latvijai ir tas, ka mēs kļūstam par biedriem elitārā augstākās izglītības kopienā un varēsim gūt zināšanas un pieredzi no pasaules izcilākajiem mācībspēkiem un zinātniekiem. Mums šī iespēja ir jāizmanto, lai stiprinātu Latvijas augstāko izglītību un zinātni, kas ļautu vairāk konkurēt globālā līmenī,» saka RTU rektors Leonīds Ribickis.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece uzsver: «Latvijas augstākās izglītības un zinātnes attīstībai ir svarīga sadarbība ar globāliem pētniecības izcilības centriem. Esmu gandarīta, ka Latvijas zinātniekiem, lēmumu pieņēmējiem un augsto tehnoloģiju industriju pārstāvjiem būs iespēja apgūt augsta līmeņa prasmes, ko pēc tam izmatot Latvijas tautsaimniecības attīstībā.»

Memorandu parakstīs RTU rektors Leonīds Ribickis, piedaloties IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktoram Dmitrijam Stepanovam, RTU attīstības prorektoram Artūram Zepam, RTU RBS direktoram Jānim Grēviņam un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktorei Laumai Muižniecei.

RTU jau 30 gadus ir sadarbība ar Ņujorkas štata Bufalo Universitāti, jo 1991. gadā RTU dibināja RBS, sadarbojoties ar Bufalo Universitāti un Otavas Universitāti Kanādā.

RTU RBS ir arī viena no retajām Eiropas augstākās izglītības iestādēm, kas sadarbojas ar MIT, piedāvājot studentiem apgūt starptautiskus studiju kursus un vairot konkurētspēju finanšu vadībā, loģistikas sistēmu un piegādes ķēžu vadībā, statistikā un datu analīzē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU