DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā notiks Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays)

No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās tiks svinētas Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays). Svinības būs vērstas uz jaunās Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” 2021. – 2027. gada mērķiem, kā arī iekļaušanas, vides aizsardzības, digitālās transformācijas un līdzdalības demokrātiskajā dzīvē tēmām. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus būt aktīviem un piedalīties tiešsaistes un klātienes pasākumos, bet darbā ar jaunatni iesaistītos apmeklēt JSPA starptautisko konferenci.  

Trīs dienu garumā dažādos #ErasmusDays pasākumos un aktivitātēs jaunieši un jaunatnes jomā iesaistītie visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, runās par Eiropas vērtībām, mobilitātes ieguvumiem un programmas “Erasmus+” projektu iespējām un ietekmi, informējot par sasniegumiem ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju un politikas veidotāju. Pērn Erasmus dienu ietvaros kopumā tika organizēti 5 024 pasākumi 84 valstīs.

Jau 9. oktobrī nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds” sadarbībā ar Rīgas jauniešu centru “Kaņieris” un Klubs „Māja” rīkos pasākumu "Speed-friending Eiropas gaumē", kura laikā jauniešiem būs iespēja neformālā gaisotnē tikties ar vienaudžiem no dažādām valstīm, ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” dalībniekiem, dalīties un uzzināt citu jauniešu stāstus par dalību kādā no Eiropas piedāvātajām programmām.

Savukārt, 14. oktobrī notiks JSPA starptautiskā konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni", kur jaunatnes jomas pārstāvji runās par zaļu un ilgtspējīgu projektu īstenošanu, digitālo darbu ar jaunatni, sociālo iekļaušanu un līdzdalības veicināšanu.

Bet 16. oktobrī nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds” sadarbībā ar jauniešu organizāciju “3D Friends” apvienos brīvprātīgā darba veicējus un jauniešus no Rīgas, lai izspēlētu “Erasmus+” jauniešu starptautiskās apmaiņas simulāciju, piedāvājot pasākuma dalībniekiem iepazīt pieredzi, kuru var gūt īstas jauniešu starptautiskās apmaiņas laikā, piedzīvojot dažādas kultūras, grupu dinamiku un kvalitatīvu apmaiņas pieredzes novērtēšanu. 

Visus Erasmus dienu pasākumus iespējams redzēt interaktīvā kartē tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu .

Organizācijām – joprojām iespēja pietikt savu Erasmus dienu pasākumu

#ErasmusDays ir aicinātas piedalīties programmas “Erasmus+” dalīborganizācijas (izglītības un apmācības iestādes, uzņēmumi, pētniecības centri, nodarbinātības aģentūras, organizācijas, NVO, jaunatnes centri utt.), plānoto pasākumu reģistrējot īpašā tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu, bet komunikācijai sociālajos tīklos izmantojot mirkļbirku #ErasmusDays. Katra organizācija var izvēlēties sev piemērotāko tematu, kā arī svinību veidu organizēt mācības, konkursus, aktivitātes klātienē, sociālajos tīklos vai citās tiešsaistes platformās.

Detalizēta informācija par Erasmus dienām pieejama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā Erasmus dienas 2021, kā arī www.erasmusdays.eu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU