DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

18 gadīgiem jauniešiem iespēja iegūt bezmaksas “DiscoverEU” ceļošanas kartes Eiropas izzināšanai

Publicitātes foto

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina Latvijas jauniešus, kuriem ir 18 gadi, piedalīties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvā “DiscoverEU” un iegūt neatkārtojamu pieredzi bez maksas apceļot Eiropu ar vilcienu, lai iepazītu tās daudzveidību, kultūras mantojumu un paplašinātu redzesloku. 2024. gada pavasara kārtai iespējams pieteikties no 16. līdz 30. aprīļa plkst. 13.00 pēc Latvijas laika Eiropas Jaunatnes portālā. Ceļošanas karti varēs saņemt 35 500 Eiropas jauniešu, tostarp 152 jaunieši no Latvijas.

Šogad pieteikšanās iniciatīvai “DiscoverEU” notiek Eiropas Jaunatnes nedēļas laikā, kuras vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”, aicinot jauniešus būt pilsoniski aktīviem, piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās un izmantot Eiropas Savienības iespējas - “DiscoverEU” ir viena no tām.

“Kopumā, atsaucot atmiņā piedzīvoto un emocijas, kuras asociējas ar ceļojumā pavadīto laiku, es secinu un vēlreiz sev atzīstu, ka šis projekts ir lieliska iespēja pārbaudīt savu emocionālo noturību, uzzināt, cik labs plānotājs — gan finanšu, gan laika — tu esi, iepazīt citu valstu kultūras, pierādīt sev un citiem, ka tu vari būt neatkarīgs, iepazīt jaunus cilvēkus un (..) nobaudīt interesantus un dažus pat dīvainus nacionālos ēdienus, lieliski pavadīt laiku ar sevi, kas ļauj sakārtot domas un plānus nākotnei (..).” par savu “DiscoverEU” pieredzi stāsta Paula Molodavčenko, kura iegūto iespēju izmantoja sešās dienās apceļojot sešas valstis - Poliju, Slovākiju, Čehiju, Ungāriju, Austriju un Lietuvu.

“DiscoverEU” ir programmas “Erasmus+” iniciatīva, kas sniedz iespēju 18 gadus jauniem ES pilsoņiem bez maksas ceļot pa Eiropu, lai atklātu un iepazītu Eiropu, tās bagāto kultūras mantojumu un vēsturi, kā arī paplašinātu savu redzesloku un iegūtu neaizmirstamu pieredzi. Atlasi izturējušie jaunieši saņem ceļošanas karti, ar kuru ceļojuma laikā aicināti galvenokārt pārvietoties videi draudzīgāk ‒ ar vilcienu. Tomēr, ņemot vērā ar apkārtējo vidi, laiku un attālumu saistītus apsvērumus, iniciatīvā tiek piedāvāta iespēja izmantot arī citus transporta veidus (piemēram, autobusu, prāmi, izņēmuma gadījumos arī lidmašīnu).

Lai varētu pieteikties iniciatīvai, jaunietim:

  • jābūt dzimušam(-ai) laikā no 2005. gada 1. jūlija (ieskaitot) līdz 2006. gada 30. jūnijam (ieskaitot);
  • jābūt pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam kādā no ES dalībvalstīm, tai skaitā to aizjūras zemēs un teritorijās (AZT), vai programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā);
  • būs jāatbild uz viktorīnas jautājumiem (ja nepiesakies kā grupas dalībnieks);
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības (ID kartes), pases vai uzturēšanās atļaujas numurs.

Jaunieši, kuri būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2024. gada 1. jūlija līdz 2025. gada 30. septembrim varēs doties 1-30 dienu ilgā ceļojumā ‒ individuāli vai grupā līdz pieciem jauniešiem, kuri arī atbilst “DiscoverEU” kritērijiem. Lai ceļotu kopā, iesniedzot pieteikumu, pārējiem grupas dalībniekiem jānorāda grupas vadītāja pieteikuma kods. Ceļošanas karti ieguvušie jaunieši varēs izveidot savu vai izvēlēties kādu no “DiscoverEU” sagatavotajiem maršrutiem ‒ Jauno Eiropas “Bauhaus”, kultūras, digitālo vai zaļo maršrutu.

Iniciatīvā jaunieši pretendē uz apmaksātām ceļošanas biļetēm, savukārt citi izdevumi (nakšņošana, ēdināšana, kā arī apdrošināšana) dalībniekiem jāsedz pašiem. Lai palīdzētu ietaupīt ar ceļojumu saistītos izdevumus, atlasītie dalībnieki saņems arī Eiropas Jaunatnes karti (EYCA), kas darbojas kā atlaižu karte vairāk nekā 30 Eiropas valstīs. Ar to iespējams iegūt tūkstošiem atlaižu iespējas transportam, naktsmītnēm, pārtikai, kultūras un sporta pasākumu apmeklējumiem, kā arī apskates objektu apskatei un citām aktivitātēm. Iniciatīvas dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt papildu atbalstu.

“Erasmus+” valstu aģentūras, tostarp JSPA, biļeti ieguvušajiem jauniešiem, pirms došanās ceļā, rīkos informatīvus pasākumus. Tajos sniedzot svarīgāko informāciju, kas saistīta ar iniciatīvu un ceļošanu.

Iniciatīvas “DiscoverEU” ceļošanas kartes tiek piešķirtas, balstoties uz dalībvalstu iedzīvotāju īpatsvaru salīdzinājumā ar kopējo ES iedzīvotāju skaitu, kā arī skatoties pēc pieteikuma anketā aizpildāmo viktorīnas jautājumu pareizo atbilžu skaita. Kopumā no 2018. gada, kad iniciatīva “DiscoverEU” tika organizēta pirmo reizi, 248 000 ceļošanas kartēm pieteikušies vairāk nekā viens miljons jauniešu no visas ES, tostarp 6420 jaunieši no Latvijas, no kuriem 1049 ieguvuši šo unikālo ceļošanas iespēju.

Plašāka informācija par “DiscoverEU” skatāma Eiropas Jaunatnes portāla biežāk uzdoto jautājumu sadaļā, kā arī pieteikšanās nosacījumu sadaļā. Tāpat ar iepriekšējo gadu rezultātiem iespējams iepazīties iniciatīvas faktu lapā.

Eiropas Jaunatnes nedēļu Latvijā 19.-20. aprīlī noslēgs unikāls pasākums “Hop on the train of Europe”. Tajā 80 jaunieši ar vilcienu dosies no Rīgas uz Valku un Valgu, aizvadot aktivitātes par līdzdalību, vēlēšanām un jaunatnes iespējām gan vilcienā, gan sešās dažādās norises vietās robežpilsētās. Pasākumā piedalīsies arī Igaunijas jaunieši, kas ar vilcienu Valgā ieradīsies no Tartu. Aktivitātes vilcienā un robežpilsētās kopā ar neformālās izglītības mācību vadītājiem ir izplānojusi jauniešu grupa, kurai aprīļa sākumā JSPA organizēja speciālas mācības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI