DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS valdes sēdē diskutē par pedagogu atalgojuma modeli un nākamā gada pašvaldību budžetu

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pirmajā valdes sēdē pēc jaunā sastāva apstiprināšanas pašvaldību pārstāvji diskutēja par Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli un pašvaldību budžeta vajadzībām 2022.gadā.

Uzklausot izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces un finanšu ministra Jāņa Reira sniegto informāciju par plānoto pedagogu atalgojuma modeli, kas paredz mērķdotāciju sadali nodot pašvaldību rokās,  LPS valdes locekļi pozitīvi novērtēja ministrijas piedāvājumu. Vienlaikus pašvaldībām joprojām ir virkne neatbildētu jautājumu, tostarp par pedagogu piesaisti, skolu tīkla sakārtošanu un atalgojuma koeficientiem.

Par jauno pedagogu atalgojuma modeli diskusijas LPS turpināsies tuvākā mēneša laikā, apkopojot plānošanas reģionu viedokli, lai tos izskatītu LPS Izglītības un kultūras komitejā un paustu vienotu nostāju.

Savukārt, gatavojoties sarunām ar Finanšu ministriju un Ministru kabinetu par ikgadējo vienošanās un domstarpību protokolu, valde pārrunāja turpmākos soļus, lai diskusijās panāktu pēc iespējas labākus risinājumus pašvaldībām.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: "Valdē bijām vienisprātis, ka tikai paužot kopīgu viedokli, nevis katram atsevišķi, mēs varam panākt vislabāko rezultātu sarunās par nākamā gada budžetu. Lai pašvaldības varētu plānot savu attīstību un pildīt saistības, ir nepieciešama pastāvīga, stabila un prognozējama nodokļu ieņēmumu bāze vismaz vidējā termiņā, kā arī ir jāievēro proporcionalitātes princips starp valsts un pašvaldību finanšu iespējām. "

Pirmā tikšanās ar Finanšu ministriju plānota 8.septembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU