DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Augšdaugavas novadā notiks militārās mācības “Namejs 2021”

FOTO: Imants Suveizda

4. un 5. septembrī Daugavpilī un Augšdaugavas novadā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuru laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīru, rezerves karavīru un zemessargu, tostarp Zemessardzes 34. kājnieka bataljona, spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona teritorijā mācības norisināsies iepriekš saskaņotās vietās – Dvietes, Līksnas, Maļinovas, Naujenes, Nīcgales, Pilskalnes, Sventes, Vaboles pagastā, kā arī Daugavpilī un Ilūkstē.

Militāro mācību laikā Augšdaugavas novadā un Daugavpilī pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Izmantotās teritorijas pēc militārajām mācībām tiks sakoptas.

Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem. 

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Aicinām ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Regulāri vingrinoties un pārbaudot savas spējas, Latvijas zemessargi nodrošina to, ka ar katru gadu valsts aizsardzība kļūst arvien spēcīgāka. Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Papildus informācija par minētajām aktivitātēm Augšdaugavas novadā un Daugavpilī pieejama, sazinoties pa tālruni 26658364.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU