DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika
1
1

LTRK biedru aptauja: vairākums atbalsta brīvprātīgu vakcināciju

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā biedru aptaujā par vakcinācijas jautājumiem pret Covid-19 ir redzams, ka šobrīd uzņēmēju vairākums atbalsta brīvprātīgu vakcināciju un lielākas pilnvaras pašiem uzņēmumiem vadīt un organizēt Covid -19 epidemioloģiski drošu vidi, bet kopumā viedokļi šajos sarežģītajos vakcinācijas jautājumos ir diezgan polarizēti līdzīgi kā sabiedrībā kopumā.   

LTRK ieskatā vakcinācija ir labākais risinājums kā Latvijai pārvarēt šo krīzi, tomēr veiktajā LTRK biedru aptaujā uzņēmēju vairākums atbalsta, ka tai ir jābūt personas brīvprātīgai izvēlei. Plašāka iedzīvotāju vakcinācija būtu jāpanāk nevis ar obligātumu, bet gan ar tādiem instrumentiem, kas veicina  labvēlīgu  attieksmi pret vakcināciju.

Komentējot  biedru aptaujas rezultātus, LTRK prezidents Aigars Rostovskis norāda: ” Mani visvairāk satrauc sabiedrības šķelšanās cīņā ar Covid-19 vīrusa izplatību un tā izraisītajām sekām. Jādara viss, lai sabiedrību konsolidētu. Jāmeklē visi labākie risinājumi, jaunākās un veiksmīgākās pasaules prakses.”

Aptaujas jautājumā, vai vakcinācijai jābūt pilnībā brīvprātīgai personas izvēlei un jāveido tāda epidemioloģiski droša darba un pakalpojumu sniegšanas vide, kurā vienlaikus var atrasties gan vakcinētas, gan nevakcinētas personas, vairākums (61.2%) biedru atbildēja, ka atbalsta brīvprātīgu pieeju šajā jautājumā. (1.attēls)

Tāpat aptaujas dati rāda, ka uzņēmumiem varētu dot lielākas pilnvaras pašiem vadīt un organizēt Covid – 19 drošu vidi. Pie jautājuma, vai uzņēmums jau šobrīd ir izstrādājis un ievieš epidemioloģiski drošas darba vides noteikumus, nodrošinot tos darbiniekiem un pakalpojumu saņēmējiem , absolūts vairākums (70,2 % ) ir atbildējuši apstiprinoši.  (2. attēls)

Savukārt pie jautājuma, vai atbalstāt valdības  lēmumu, ka no šī gada 1. oktobra valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī pakalpojumus ārstniecības, sociālās aprūpes centros un izglītības jomā klātienē varēs sniegt un saņemt personas, kurām ir derīgs sertifikāts, kas apliecina vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanas faktu, LTRK biedru viedoklis ir izteikti polarizēts līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, daļa biedru  (46,3%) norādīja,  ka šāds valdības lēmums ir atbalstāms,  turpretīm mazliet vairāk biedru (50 %) , ka nav atbalstāms.  (3. attēls)

LTRK biedru viedoklis dalījās arī jautājumā par valdības iniciatīvu, ka darba devējam (gan publiskajā, gan privātajā sektorā) būs tiesības atlaist darbinieku, kas nevar uzrādīt sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu un nevar veikt savus tiešos darba pienākumus, neradot risku darba devēja pienākumam nodrošināt epidemioloģiski drošu darba un pakalpojumu sniegšanas vidi. 51,6% biedru atbildēja, ka neatbalsta šādu iniciatīvu, savukārt 46,8% , ka atbalsta. (4. attēls)

LTRK biedru aptaujas rezultāti,  līdzīgi kā sabiedrībā kopumā,  parāda, ka viedokļi šajos sarežģītajos vakcinācijas jautājumos ir diezgan polarizēti, un patiesībā šķeļ sabiedrību.  

Aptauja tika veikta šā gada 15 jūlijā , un tajā  piedalījās 188 respondenti,  visu nozaru un lieluma LTRK biedri.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU