DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Noslēgušās militārās mācības “GRIFS 2021”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lauka taktiskās nometnes “GRIFS 2021” noslēgums

Publicitātes attēls

Gatavojoties septembrī gaidāmajām Zemessardzes gada lielākajām militārajām mācībām “Namejs 2021”, 11. jūlijā Alūksnes novadā militārajā poligonā “Lāčusils” noslēdzās Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskā nometne “GRIFS 2021”, kurā piedalījās teju viss Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona personāls: karavīri, zemessargi, rezerves karavīri un, civilie darbinieki.

Militāro mācību mērķis bija trenēt un pārbaudīt vienības vispārējo kaujas gatavību, spējas pārdislocēt spēkus, kā arī trenēt aizsardzības un pretošanās operācijas elementus, īpašu uzsvaru liekot uz aizsardzības uzdevumu veikšanas iemaņu pilnveidošanu.

”Ir veikts vērienīgs solis nevis kvantitātes, bet kvalitātes virzienā. Šis bataljona lauka taktiskais vingrinājums “GRIFS 2021” parāda to, ka bataljons ir spējīgs patstāvīgi plānot, sagatavot un organizēt šāda līmeņa ļoti komplicētu vingrinājumu, kur tiek trenētas gan kaujas atbalsta, gan nodrošinājuma apakšvienību spējas. Esmu gandarīts par Apvienotās Karalistes instruktoru sekmīgo integrāciju bataljona vingrinājumos. Ceru, ka šis starta punkts mūsu sadarbības apmācību jomā tiks attīstīts un pilnveidots, kas ļaus mums nodrošināt iztrūkstošās kompetences un jomas,” uzsver  Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Oskars Omuļs atzīst, ka organizēt šāda veida mācības ir liels izaicinājums, plānošana prasa lielus laika resursus, tomēr ir arī liels gandarījums par paveikto bataljona kaujas spēju stiprināšanā.

Lauka taktiskās nometnes gaitā tika pilnveidotas karavīru un zemessargu individuālās un kolektīvās iemaņas, tāpat arī pārbaudītas bataljona štāba un apakšvienību plānošanas procesa un sadarbības spējas.

Bataljona apmācību noslēguma dienā bataljona personālam tika rīkota svētā Mise, ko vadīja kapelāns virsleitnants Haralds Broks, aizlūdzot par karavīriem, viņu tuviniekiem un piederīgajiem.

Uz svinīgo noslēguma daļu bija ieradies Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandiera pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Oskars Purmalis, Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljonu komandieri un bataljonu vadības deleģētas personas, Zemessardzes virsseržants galvenais virsseržants Dainis Ceirulis, kā arī pārstāvji, kuri atbalstīja bataljona lauka taktiskā vingrinājuma veiksmīgu norisi. Pateicībā par atbalstu apmācību laikā bataljona komandieris pulkvežleitnants Oskars Omuļs pasniedza dekoratīvus vairogus ar bataljona simboliku. Noslēguma ceremonijā viņš pateicās ikvienam par ieguldīto darbu. Tika pasniegti arī  citi apbalvojumi, pateicības raksti un piešķirtas kārtējās dienesta pakāpes.

Šajā dienā Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonā tika svinīgi uzņemti arī seši jauni zemessargi. Visiem klātesot, viņi deva zemessarga zvērestu un solījās būt uzticīgi Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai un sargāt savu valsti, tās neatkarību, kā arī veikt zemessarga pienākumus.

Jāpiemin, ka mācību laikā bataljonu lauka taktiskajā vingrinājumā atbalstīja personāls arī no Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku struktūrvienības. Uzdevumu izpildei tika izmantots Balvu novada lidlauks, kur piloti veiksmīgi veica nosēšanos un pacelšanos ar lidmašīnu AN-2.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona militārās mācības “GRIFS 2021” norisinājās Alūksnes novada Alsviķu pagasta Meža Strautiņos, militārajā poligonā “Lāčusils” un tā apkārtnē. Tās sākās jūnija beigās un ilga divas nedēļas. Militārajās mācībās piedalījās vairāk kā 300 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona, kā arī sabiedroto spēki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU