DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrībām gadskārtēji būs jāinformē savi biedri par sasniegtajiem audzēšanas rezultātiem

Valdība otrdien, 6. jūlijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības, krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas un audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtību, lai uzlabotu normatīvo regulējumu, lēmumu pieņemšanu un informācijas apriti starp iestādēm un biedrībām.

Grozījumi noteikumos papildina prasības šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrību un krustojuma cūku audzētāju organizāciju izstrādātajām paškontroles procedūrām audzēšanas programmas īstenošanas izvērtēšanai. Turpmāk paškontroles procedūrās būs jāiekļauj informācija vismaz par audzēšanas programmas uzdevumu un mērķu uzraudzību, snieguma pārbaudes datu ticamību un ciltsgrāmatā ietverto dzīvnieku izcelsmes datu ticamības pārbaudi, tā radot vienotu izpratni biedrībām par paškontroles procedūru mehānismu un to pielietojumu audzēšanas programmas mērķu sasniegšanā, kā arī kontrolējošām iestādēm uzlabojot kontroles iespējas.

Savukārt, lai uzlabotu audzēšanas programmu īstenošanas kvalitāti, kā arī sadarbību un informācijas apriti starp šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrībām un krustojuma cūku audzētāju organizācijām un audzēšanas programmas īstenošanā iesaistītām šķirnes dzīvnieku audzētāju saimniecībām, noteikumi papildināti, nosakot, ka šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrība un krustojuma cūku audzētāju organizācija pēc audzēšanas programmas izvērtēšanas par iepriekšējā kalendārajā gadā sasniegtajiem rezultātiem ik gadu (līdz 1. jūnijam) informēs saimniecības, piemēram, informāciju ievietos biedrības tīmekļvietnē vai informēs semināros, konferencēs un citos attiecīgās jomas publiskos pasākumos.

Noteikumi arī šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrībām un krustojuma cūku audzētāju organizācijām precizē iesnieguma un audzēšanas programmu grozījumu iesniegšanas kārtību Lauksaimniecības datu centrā (LDC) un tiesību normas, kas nosaka LDC komisijas darbu.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 18. decembra noteikumos Nr. 796 “Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtība, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU