DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Sabiedroto karavīri piedalās militārajās mācībās “Urban Combat”

No 15. līdz 19. jūnijam, Ventspils novadā, Irbenē norisināsies militārās mācības “Urban Combat”, lai uzlabotu Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru kaujas spējas un sadarbību uzdevumu izpildē pilsētvidē.

Militāro mācību “Urban Combat” laikā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri pilnveidos kaujas prasmes kaujai apdzīvotā vietā, tajā skaitā pārvietošanos pilsētvidē, un veiks aizsardzības manevrus. 

Mācību mērķis ir pilnveidot kaujas grupas operativitāti un integrēšanos Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. 

Informējam, ka mācību laikā netiks ierobežota satiksmes kustība pa koplietošanas ceļiem. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem. 

Mācību laikā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU