DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Satversmes tiesa piemin komunistiskā genocīda upurus

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā.

FOTO: Satversmes tiesa

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš šodien nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa Rīgā, lai godinātu aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju, piemiņu.

Sanita Osipova un Aldis Laviņš atgādināja, ka Latvijas Republikas Satversmes ievadā iekodēts konstitucionāls pienākums pieminēt svešo varu upurus un nosodīt totalitāros režīmus un to noziegumus. Komunistiskā genocīda upuru piemiņa vienmēr būs daļa no nācijas sociālās atmiņas, kas caur smagiem zaudējumiem gaišā piemiņā atstās mūsu līdzcilvēku apbrīnojamo spēku un gara gaismu.

Komunistiskā režīma politisko represiju un deportāciju 80. gadadienā svarīgi apzināties, ka komunistiskā genocīda radītās sekas nebūs iespējams novērst pilnībā, jo katra paaudze atkal no jauna izdzīvo nācijas vistumšāko pieredzi. Tomēr dzīva un patiesa komunistiskā genocīda upuru piemiņa ir veids, kā ikviens Latvijas iedzīvotājs var gūt drosmi un iedvesmu iestāties par Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām vērtībām ikkatrā dzīves brīdī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU