DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

16. jūnijā notiks ikgadējā Ēnu ekonomikas konference

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) sadarbībā ar Finanšu ministriju un biedrību Business Against Shadow Economy (BASE) jau vienpadsmito gadu pēc kārtas organizē konferenci, kas veltīta ēnu ekonomikas mazināšanai Latvijā. Pasākumā piedalīsies valsts pārvaldes un uzņēmējdarbības vides pārstāvji, kā arī uzrunu teiks Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Konference norisināsies 16.jūnijā no plkst. 13:00 līdz plkst. 15:00 un to būs iespējams vērot tiešraidē portālā TVNET.

2021. gada konferences fokuss vērsts uz COVID-19, kā arī ar pandēmiju saistīto aizņēmumu un atbalsta mehānismu ietekmi uz ēnu ekonomiku. Kā tiek tērēti valsts aizņēmumi un kā plānojam tos atdot? Vai ANM plānā ir paredzēti līdzekļi ēnu ekonomikas apkarošanai? Vai krīze ir īstais brīdis, kad veikt izmaiņas nodokļu sistēmā? Kā nodokļu sistēma var palīdzēt pārvarēt krīzi un mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru Latvijā? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes centīsies rast konferences dalībnieki – uzņēmēji un publiskā sektora pārstāvji.

“ Pagājušā gada jubilejas konferencē ar nožēlu varējām konstatēt, ka ēnu ekonomikas problēmas risināšanā īstenībā jau apmēram 10 gadus “mīņājamies uz vietas”. Ņemot vērā pēdējā gada laika nesabalansētās un ar partneriem pietiekami neizdiskutētās nodokļu izmaiņas, diemžēl nebrīnīšos, ja šajā un nākamajā gadā zinātniskie pētījumi uzrādīs situācijas pasliktināšanos, ” komentē LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Konferences ievadā, kā ierasts, notiks Dr. A.Sauka ikgadējā pētījuma „Ēnu ekonomikas indekss Baltijas valstīs ” jaunāko rezultātu prezentācija. Tiks aplūkotas izmaiņas ēnu ekonomikas apjomā un cēloņos ne vien Latvijā, bet arī pārējās Baltijas valstīs. Savukārt aicinātie eksperti diskutēs par ēnu ekonomiku pirms un pēc Covid-19.

Konference tiek rīkota kā sadarbības forums starp uzņēmējiem, akadēmisko vidi un valsts pārstāvjiem, ar mērķi informēt, uzklausīt, diskutēt un izdarīt secinājumus, kas ļautu apvienot visu trīs pušu kompetences un resursus cīņā ar ēnu ekonomiku un par labklājības un konkurētspējīgas valsts attīstību.

Konferences programma: https://saite.lv/QozvF

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU