DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Turpina piešķirt piemaksas policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 izplatības ierobežošanā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 8.jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes, Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā 2021.gada aprīļa mēnesī.

"Pandēmijas apstākļos policisti un robežsargi veica un joprojām veic smagu darbu, sargājot tai skaitā arī sabiedrības veselību. Viņu darba nozīmes atzīšana un pienācīgs atalgojums ir mazākais, ko varam darīt," tā iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Piemaksu apmērs iekšlietu dienestu amatpersonām par vienu stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Kritēriji piemaksas piešķiršanai joprojām paliek nemainīgi: amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām; amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija; amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Rīkojums paredz arī piešķirt finansējumu, lai nodrošinātu amatpersonām samaksu par virsstundu darbu 2021. gada pirmajos četros mēnešos, kā arī piemaksu par nakts darbu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontrolē (mājsēžu uzraudzībā), kas tika nodrošināta 2020.gada decembra beigās un 2021.gada janvārī un februārī.

Rīkojuma projektu sagatavoja un virzīja Iekšlietu ministrija. Kopumā rīkojums paredz piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 4 488 387 eiro  apmērā, no tiem Valsts policijai – 3 811 876 eiro, Valsts policijas koledžai – 44 784 eiro, Valsts robežsardzei – 612 671 eiro un Valsts robežsardzes koledžai – 19 056 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU