DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

LVSADA ir rosinājusi Veselības ministrijai 2022. gadā paaugstināt darba samaksu visiem nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir rosinājusi Veselības ministrijai 2022. gadā paaugstināt darba samaksu visiem nozares darbiniekiem 5 – 10% robežās.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris nozares stratēģiskās padomes sēdē š. g. 26. martā aicināja pārrunāt minēto jautājumu iespējami drīz. Veselības ministrs D. Pavļuts sasauca nozares stratēģiskās padomes sēdi par 2022. gada budžeta jautājumiem 3. jūnijā. Taču, atšķirībā no LVSADA, ministrijas ieskatā nākamgad darba samaksu ir jāpaaugstina atbilstoši jaunajam darba samaksas modelim. Tas nozīmē, ka darba samaksa netiks paaugstināta māsu palīgiem un atbalsta personālam.

LVSADA tādai nostājai kategoriski nepiekrīt un turpinās aizstāvēt darba samaksas paaugstinājumu visiem veselības aprūpes darbiniekiem. LVSADA priekšsēdētājs V. Keris to pamato īsi: “Ja kāds domā, ka veselības aprūpe var sekmīgi attīstīties bez māsu palīgiem, tehniķiem, apkopējām un pārējā atbalsta personāla, viņš vai nu nesaprot, kā darbojas nozare, vai arī tīši grib to gremdēt.”

LVSADA kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību jau iepriekš izdevās vienoties ar finanšu ministru J. Reiru par to, ka papildu finansējums darba samaksas paaugstināšanai veselības aprūpes nozarē 20022. gada valsts budžetā tiks atrasts. Par konkrētākiem nosacījumiem amatu grupām tiks lemts turpmākajās diskusijās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU