DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Atvieglojot prasības, turpmāk vaisliniekus un to materiālu vaislai sertificēs tikai pēc audzēšanas programmā noteiktajiem kritērijiem

Valdība otrdien, 1. jūnijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikācijas kārtībā, atvieglojot audzētājam tīršķirnes vaislinieka un vaislas materiāla sertificēšanas procesu.

Grozījumi noteic, ka turpmāk šķirnes dzīvnieku audzētāju biedrības (organizācijas) savās audzēšanas programmās (atbilstoši izvirzītajiem programmas mērķiem un uzdevumiem) vasliniekiem un vaislas materiālam, ko paredzēts izmantot pēcnācēju iegūšanai, var noteikt virkni atbilstības kritēriju. Katrai dzīvnieku sugai un šķirnei kritēriji var būt dažādi un ir katras audzēšanas biedrības ekspertu kompetencē.

Grozījumi noteikumos arī noteic, ka turpmāk biedrībām nebūs jāveic dzīvnieku infekcijas slimību valsts uzraudzības plānā noteikto obligāto pasākumu kontrole vaisliniekiem un to materiālam, jo šo kontroli jau veic Pārtikas un veterinārais dienests, un atbildīgs ir dzīvnieka īpašnieks vai audzētājs.

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk dzīvnieku audzētājam, iesniedzot šķirnes dzīvnieku audzētāju biedrībā iesniegumu par tīršķirnes vaislinieka vai vaislas materiāla sertificēšanu, nebūs nepieciešams iesniegt arī zootehnisko sertifikātu un ar to saistītos pavaddokumentus, jo visi šie dati par tīršķirnes dzīvniekiem jau ir biedrības rīcībā.

Tāpat arī, šķirnes dzīvnieku biedrībām, anulējot izsniegto tīršķirnes vaislinieka un vaislas materiāla sertifikātu, turpmāk Lauksaimniecības datu centra reģistrā būs jānorāda, no kura brīža sertifikāts tiek anulēts.

Vairāk informācijas – “Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 26. februāra noteikumos Nr. 96 “Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikācijas kārtība””, kas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU