DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika
1
1

Bērni veicina pieaugušo apmierinātību ar dzīvi

Mājsaimniecībās ar bērniem ir lielāka apmierinātība ar dzīvi (7,1 punkts skalā 0–10) nekā mājsaimniecībās bez bērniem (6,6 punkti), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Iedzīvotāju vispārējā apmierinātība ar dzīvi ir saistīta ar dažādiem faktoriem, t.sk. ar mājsaimniecību sastāvu un bērnu esamību. Vismazāk apmierinātas ar dzīvi ir personas, kas dzīvo vienas neatkarīgi no vecuma – 6,5 punkti skalā no 0 līdz 10. Savukārt, ja vienatnē dzīvojošam pieaugušajam ir bērni, tad apmierinātība ar dzīvi ir augstāka – 7 punkti.

Visvairāk apmierināti ar dzīvi ir pāri ar bērniem, un jo vairāk bērnu, jo apmierinātība ir lielāka. Pāri ar vienu bērnu apmierinātību ar dzīvi vērtē ar 7,2 punktiem, pāri ar diviem bērniem – ar 7,3 punktiem, bet pāri ar trīs un vairāk bērniem – ar 7,4 punktiem. Savukārt pāriem bez bērniem apmierinātība ar dzīvi ir ievērojami zemāka – 6,7 punkti.

Vispārējā apmierinātība ar dzīvi pa mājsaimniecību tipiem 2020. gadā

(vidējais skalā 0–10)

Dati iegūti CSP 2020. gada iedzīvotāju aptaujā par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Tajā aptaujāti vairāk nekā 6 tūkstoši mājsaimniecību un intervēti 11 tūkstoši respondentu vecumā no 16 gadiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU