DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Nosaka detalizētākus kritērijus atlīdzību piešķiršanai par pacienta veselībai nodarīto kaitējumu

Lai būtu skaidrāks process, pēc kādiem kritērijiem tiek izvērtēts pacienta veselībai vai dzīvībai nodarītais kaitējums un izmaksātā finansiālā atlīdzība Ārstniecības riska fonda ietvaros, šodien, 18. maijā, valdība pieņēma grozījumos Ārstniecības riska fonda darbības noteikumos.

Ja ārstniecības laikā cilvēkam nodarīts kaitējums veselībai, pacients var vērsties Ārstniecības riska fondā, lai saņemtu atlīdzību, ja viņa sūdzība tiks izvērtēta kā pamatota. Šāds tiesisks mehānisms pacienta tiesību aizsardzībai Latvijā darbojas kopš 2013. gada. Šajā laikā speciālisti ir konstatējuši nepieciešamību ieviest skaidrāku normatīvo regulējumu, lai lēmumu pieņemšanas procesu padarītu saprotamāku.

No 1. jūnija spēkā būs precizēta kārtība, kādā Veselības inspekcija izvērtē personas iesniegumu par atlīdzības pieprasījumu attiecībā uz pacienta dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu, kā arī atlīdzību par ārstniecības izdevumiem. Process būs detalizētāk aprakstīts, būs precizēti nodarītā kaitējuma noteikšanas kritēriji, kā arī būs papildināts kritēriju sarakstu ar vairākiem apakšpunktiem, kuru tvērums ir šaurāks, vienlaikus nosakot atbilstošu kaitējuma smaguma apmēra vērtības (izteiktas procentos). Pašreiz spēkā ir vispārīgi kritēriji, kuru tvērums ir plašs, kas savukārt apgrūtina to piemērošanu noteiktām situācijām. Rezultātā pacientam būs vieglāk izprast, kāpēc konkrētajā gadījumā pieņemts tieši tāds lēmums.

Ja cilvēks Ārstniecības riska fondā vērsies pirms šā gada 1. aprīļa un lietas izskatīšana vēl nav noslēgusies, stājoties spēkā precizētajai kārtībai, ir jāņem vērā nosacījumi, kas ir labvēlīgāki iesniedzējam, proti, iestāde, kuras lietvedībā ir administratīvā lieta vērtē vai personai ir iespējams nodrošināt labvēlīgāku situāciju ar iepriekš spēkā esošajiem nosacījumiem vai nosacījumiem, kas stājās spēkā ar 1. jūniju. Attiecībā uz atlīdzības prasījuma iesniegumiem, kuri Veselības inspekcijā tiks iesniegti pēc 1. jūnija – jāpiemēro šajā noteikumu projektā iekļautās tiesību normas.

Plašāk ar noteikuma grozījumiem var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU