DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Ar gaisa kuģiem ievesto Covid-19 gadījumu skaits ir nemainīgi zems

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Vien 0,15% no šogad Latvijā atklātajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem ievesti ar gaisa kuģiem, liecina valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) dati. Lai gan pēdējās nedēļās pieaug ar gaisa kuģiem ieceļojošo personu skaits, atklāto saslimšanas gadījumu saglabājas nemainīgi zems.

Pēdējās nedēļās Latvijā ielidojošo pasažieru skaits pieaudzis vairāk nekā trīs reizes, palielinoties no 2450 ielidojošiem pasažieriem šī gada 8. nedēļā līdz 8270 pasažieriem pagājušajā nedēļā. Vienlaikus ar gaisa kuģiem ievesto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums ir mērens. Šogad vidēji septiņi pasažieri nedēļā pēc atgriešanās no ārvalstīm saslimuši ar Covid-19.

Ar gaisa kuģiem no ārvalstīm ievesto Covid-19 gadījumu īpatsvars ir niecīgs, ik nedēļu nepārsniedzot 0,04% līdz 0,35% no Latvijā kopā atklātajiem saslimšanas gadījumiem. Pēdējās nedēļās ar gaisa kuģiem ievesto gadījumu īpatsvaram pret atklātajiem gadījumiem ir tendence samazināties, kas apliecina, ka Latvijā slimības izplatība pamatā ir saistāma ar lokālo pārnesi.

CAA atgādina, ka no 2021. gada 17. marta ir atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz un no trešajām valstīm ar gaisa kuģiem, kas sākotnēji sabiedrībā radīja bažas par risku pieaugt ievesto Covid-19 gadījumu skaitam. Ieceļojot no trešajām valstīm, visu pasažieru pienākums ir nekavējoties atkārtoti nodot Covid-19 testu. Laika posmā no 17. marta līdz 10. maijam lidostā “Rīga” no 6 666 testētajiem pasažieriem 21 jeb 0,32% gadījumu atkārtotais tests bija pozitīvs.

Latvijā šogad kopā atklāti 77 249 Covid-19 saslimšanas gadījumi, no kuriem 119 uzskatāmi par ievestiem ar gaisa kuģiem. Tie ir vien 0,15% no visiem Latvijā atklātajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem. CAA atgādina, ka tas ir četras reizes mazāk, nekā ar aviāciju tika ievests 2020. gadā.

Būtiski zemāks ievesto gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu saistīts ar aviācijas nozares pielāgošanos Covid-19 pandēmijas apstākļiem, ievērojot paaugstinātas drošības pasākumus, piemēram, pirms lidojuma pārbaudot pasažieru veselības stāvokli. Vienlaikus ir novērots, ka pasažieri kļuvuši atbildīgāki, neceļojot bez būtiska iemesla un saslimušiem, kā arī vakcinācijas tempu palielināšanos citās valstīs.

Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) pētījumos konstatēti vien atsevišķi gadījumi, kad slimības pārnese notikusi lidostā vai gaisa kuģī. Zemie saslimšanas riski skaidrojami ar gaisa plūsmu lidmašīnās, augstas kvalitātes gaisa filtriem un drošības pasākumiem, kas ieviesti aviācijas jomā. Piemēram, lidostās un gaisa kuģī pastāvīgi jāizmanto sejas maska, pasažieri tiek izsēdināti atstatus viens no otra. Bez tam aviācijas personāls ir īpaši apmācīts rīcībai situācijā, ja gaisa kuģī iespējams atrodas ar Covid-19 saslimusi persona. Aviācija ir arī viena no stingrāk kontrolētajām un uzraudzītajām nozarēm, tādēļ ievestos gadījumus var izsekot, operatīvi konstatējot visas kontaktpersonas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU